Středa

5. října 2022

Nyní

10°

Zítra

12°

Svátek má

Trenér Kary: Ambice postupu do play-off se rozhodně nemění

14. 10. 2021

Čtyřzápasová série porážek dopadla jako tíživý kámen na basketbalistky trutnovské Kary na začátku sezony. Brněnské Žabiny, Slovanka, Hradec Králové a Slavia Praha se ukázaly nad síly týmu trenéra Michala Martiška, který v podcastu Trutnovinek přiznal, že družstvo nebylo z přípravy na vstup do sezony nachystáno, jak by mělo.

„Chybí nám souhra. Může to znít jako výmluva, ale za čtyři pět tréninků se tohle stihnout nedá. To je největší věc, na které musíme co nejrychleji zapracovat,“ prohlásil trutnovský kouč. Příčinou je, že tým se sešel kompletní až těsně před zahájením sezony. Zranění i jiné důvody nedovolily absolvovat tréninky v takovém počtu, aby se hráčky dostaly do pořádného herního rytmu.

O cestě ke zlepšení a první výhře, o kádru a nově příchozích cizinkách, o mládeži a výchově hráček a také cíli pro sezonu, kterým je postup do play-off. O tom všem se dozvíte, když si pustíte video.

V neděli od 14.30 hodin nastoupí trutnovské basketbalistek podruhé v krátké době proti hradeckým Lvicím a v domácí hale ZŠ Komenského se pokusí odčinit drtivou porážku (46:90) a především zlepšit si reputaci výkonem. „Myslím, že to může být i naše výhoda, že hned zase narazíme na Hradec. Máme to ještě v čerstvé paměti, co nás nejvíc trápilo. Musíme se hlavně vyvarovat hloupých ztrát,“ poznamenal trenér Kary Michal Martišek.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz