Sobota

13. srpna 2022

Nyní

20°

Zítra

23°

Svátek má

Trénovali jsme v obývácích a garážích, vzpomíná učitel tance

5. 10. 2021

Tanečníci patří mezi sportovce, které pandemie covidu zasáhla nejvíc. Jejich tréninkové sály (zařazené mezi uzavřené prostory) byly zamčené jako jedny z prvních. A otevřené byly až jako poslední. „Jiní už mohli trénovat venku nebo sportovat ve skupinách, ale my byli pořád zavření,“ popisuje Walter Elschek, taneční trenér a vedoucí tanečního klubu Bene Dance Art Team.

Nezbylo nic jiného, než improvizovat. V tréninku, i při závodech. Při veškeré snaze ale taneční sport přišel o desítky mladých. „Ztratili jsme hodně dětí v přípravkách, prostě v začátcích, kdy ještě nemají vytvořený tak silný vztah ke sportu jako v pozdějším věku,“ říká Walter Elschek.

Aktuálně je sice sportování povolené, stejně tak i společenské akce. Umí si ale uznávaný učitel tance představit plesy, kde budou dámy v nádherných šatech, páni v oblecích, a tančit se bude v rouškách. „Vypadá to hrozně, neumím si to představit. Myslím si, že to bude hodně ovlivňovat plesy,“ odhaduje Elschek.

Ve videopodcastu Trutnovinek se známý trenér rozpovídal i o dalších tématech. Například o úspěšných trutnovských tanečnicích Karolíně Tučkové a Adéle Fajfrové. Nebo o známé televizní soutěži Star Dance. A také o tom, kdy budou v Trutnově v nejbližší době taneční soutěže.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz