Sobota

13. srpna 2022

Nyní

20°

Zítra

23°

Svátek má

Zatracovat klub jen proto, že hraje kraj, je nesmysl, říká hokejový prezident

6. 10. 2021

Hokejový Trutnov vstoupil do nového soutěžního ročníku kanonádou. První utkání krajské ligy totiž vyhrál v Třebechovicích 12:2. „Nevěděli jsme, jaké bude domácí mužstvo. Po první třetině jsme ale vedli 4:0, z kluků spadla nervozita, a zaslouženě jsme vyhráli,“ hodnotil zápas prezident klubu Jaroslav Řehák.

Pro nově poskládaný tým, ve kterém je řada zkušených hráčů, to nebyl ukazatel skutečné úrovně krajské ligy. Na kvalitnější soupeře Trutnov teprve narazí. Především v nadstavbě krajské ligy, kde se bude hrát i s kluby z Pardubického kraje. „Nemůžeme vypustit žádný souboj, žádné střídání, žádné utkání,“ upozornil Jaroslav Řehák, když prozradil letošní cíl - vyhrát krajskou ligu a přes následnou kvalifikaci se pokusit o návrat do druhé ligy.

Vyšší soutěž Trutnov opustil začátkem léta, kdy z klubu odešli dlouholetí funkcionáři a tahouni Zdeněk a Ondřej Poulové. Především oni sháněli finance pro místní hokej. Bez nich si klub na druhou ligu netroufl a licenci prodal. „Pokud na ni nemáte 3,5 až 4 miliony korun, tak ji nemůžete hrát,“ připomněl Jaroslav Řehák.

HC Trutnov vs. HC Opočno

utkání 2. kola krajské hokejové ligy
v neděli 10. října od 17 hodin
zimní stadion Na Lukách


Kromě funkce prezidenta klubu se věnuje také trénování. Mimo jiné vede právě A tým dospělých. Jeho asistentem je Jiří Antonín, s kterým kdysi společně s Alešem Okrouhlickým patřili mezi jeden z nejlepších trutnovských útoků všech dob. „Má stejné názory jako já, má autoritu, respekt, je to kluk do party,“ ocenil Jaroslav Řehák.  

Jaký je rozdíl mezi náklady na druhou ligu a krajskou soutěž? Kdo v trutnovském A týmu by měl střílet góly? Jaká je budoucnost celého trutnovského hokeje? O tom všem hovořil Jaroslav Řehák ve videopodcastu Trutnovinek.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz