Pondělí

15. srpna 2022

Nyní

18°

Zítra

18°

Svátek má

Chtěli jsme zkusit něco jiného, říká autorka Tajemné komnaty

1. 3. 2022

Paráda! Pecka! Pěkná vrzanice! Takové jsou první ohlasy na Tajemnou komnatu, nejnovější skladbu petříkovické kapely Benjaming´s Clan. Na tom by zdánlivě nebylo nic zvláštního. Kapela tvoří jeden hit za druhým už několik let, včetně atraktivních videoklipů. Nyní ale překvapila žánrovým odklonem.

Skupina tentokrát totiž neservíruje posluchačům žádný „odvaz od podlahy“, ale instrumentální smyčcovou skladbu. „Proč bychom nemohli mít něco úplně jiného?“ říká autorka hudby Bára Vránová. Fanoušci sice byli překvapení, ale podle dostupných reakcí v pozitivním slova smyslu. „Každá kapela má udělat něco, co by od ní nikdo neočekával,“ myslí si Olin Dlouhý.

Skladba nemá slova. „Nějak se nám do toho nehodila. Chtěli jsme si vyzkoušet instrumentálku,“ přiznala Bára. Přesto má song poutavý videopříběh s dobrým koncem. Vychází z pověsti, že matce se ztratily děti, při jejich hledání se nechala zaslepit pokladem. „Snažili jsme se to trochu převrátit, aby si místo zlata zvolila děti,“ vysvětluje filmařka Denisa Špetlová. Právě podle jejího námětu se noční videoklip v okolí hradu Vízmburk natáčel.

Jak to vypadalo, když píseň v rodinné kapele vzniká? Bude se Tajemná komnata hrát i na koncertech? Proč se videoklip natáčel na Vízmburku? Na tyto a další otázky odpovídají Bára Vránová, Olin Dlouhý a Denisa Špetlová v dalším videopodcastu Trutnovinek.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto a video: Michal Bogáň