Pondělí

15. srpna 2022

Nyní

20°

Zítra

21°

Svátek má

Na první lásky se zapomenout nedá, říká mladá autorka Adriana Wetterová

10. 6. 2022

Ještě jí nebylo ani třináct, když začala psát příběh patnáctileté Anety. Vydala ho v šestnácti pod názvem Nikdy nezapomenu. Nyní sklízí řadu pozitivních ohlasů. „Napsala mi spousta mladých dívek, že se v příběhu vidí. I starší ženy mi píšou, že se v tom našly,“ přiznává dnes sedmnáctiletá Adriana Wetterová.

Vyprávění o Anetě a osmnáctiletém Markovi označuje za dobovou zpověď. „Zahrnuje mé tehdejší myšlení a pocity, ukazuje na moje dětství a první lásky,“ říká. Připouští, že má s hlavní hrdinkou hodně společného. „Například náctiletou naivitu a emocionální impulsivitu,“ prozrazuje.

Knihu ale rozhodně nepovažuje za autobiografii. „Každý autor, když něco píše, ať už je to komedie, drama či červená knihovna nebo poezie, tak do toho vloží kousek sebe. Často si okolí myslí, že se jedná o příběhy samotných autorů, ale to nemusí být pravda,“ upozorňuje Adriana Wetterová.

V knize mimo jiné popisuje i milostné scény. Kde pro ně čerpala inspiraci? Co ji vlastně přivedlo k psaní? Píše už něco dalšího? A jaké plány má do života? Na tyto a další otázky odpovídá v nejnovějším videopodcastu Trutnovinek.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz