Pátek

8. prosince 2023

Nyní

-2°

Zítra

-1°

Svátek má

Ano! Růst cen energií v roce 2023 ovlivní rozpočet i chod města…

19. 9. 2022 Komerční sdělení

Ano! Růst cen energií v roce 2023 ovlivní rozpočet i chod města… 0 snímků
... ale zvládneme to. V tuto chvíli kalkulujeme s úsporami provozních nákladů města a jeho organizací ve výši deseti procent. To není úplně malé číslo, zvlášť pokud vezmeme v úvahu, ja širokou paletu služeb město nebo jeho organizace zajištují. Přesto právě těch deset procent úspor nám umožní zachovat kvalitu služeb. Zároveň budeme mít k dispozici finanční prostředky i na další investice a rozvoj města. Hlavními prioritami pro příštích několik let jsou investice do energetických úspor a investice do dopravní infrastruktury, zejména v souvislosti s dostavbou polské dálnice.

Energie v rukou města

Na energetických úsporách pracujeme soustavně a systematicky několik let a postupně zvyšujeme množství prostředků, které do nich vkládáme. Nyní nám zbývá zateplit posledních několik budov, připravujeme zásadní investici do obnovy veřejného osvětlení, a na vybraných městských budovách se chystají fotovoltaické elektrárny. Máme jako město velké štěstí, že je naším partnerem Elektrárna Poříčí, která svým teplovodem zajišťuje stabilní dodávky tepla do velké části města. Budeme prosazovat, aby bylo v rámci již existujícího městského programu Dotace na technickou a dopravní infrastrukturu možné podávat žádosti o příspěvek na vybudování přípojky k teplovodu. Díky tomu budou mít občané závislí na plynovém vytápění možnost přejít na lokální, významně ekologičtější a především významně levnější zdroj tepla. Zároveň aktivně hledáme další způsoby, jak ulehčit lidem, firmám i městu od zvyšujících se cen energií.

V tomto snažení nám jdou naproti i chystané zákony v oblasti komunitní energetiky, která nám umožní vyrábět a využívat energii produkovanou z místních zdrojů. A kromě toho existuje na popílkovém jezeře projektový záměr na produkci vodíku, který je podle nás dobrou cestou, kterou by se budoucnost energetiky mohla a měla ubírat.

Doprava

Co se týče dopravy, tam bohužel neexistuje jedno velké a snadné opatření, které by situaci ve městě zlepšilo. Budeme tedy připravovat a provádět řadu dílčích stavebních, technických a organizačních opatření, která by v součtu měla pomoci a dopravě ulehčit. Určitě nás nečeká jednoduché období, a budeme muset napnout všechny síly a schopnosti, abychom z něj vyšli co nejdříve a co nejlépe. Budeme se přitom řídit jednoduchou zásadou. Hlavní hodnotou je kvalita života Trutnováků a to, že každé dítě v Trutnově má mít jistotu svého stálého a bezpečného místa u stolu, kde si může nerušeně dělat domácí úkoly a zároveň mít jistotu dobrého a teplého oběda. To ostatní bude nejméně v několika příštích měsících spíše nejisté.

Ale zvládneme to!

23. a 24. září 2022 přijďte k volbám a volte číslo 8.
Děláme věci správně.
Tomáš Eichler a Pirátská strana

O našem společném programu i ostatních lidech v týmu, kteří ho pomáhali utvářet, si můžete přečíst na piratitrutnov.cz a určitě to udělejte. S každým z nich a se všemi dohromady zvládneme cokoliv.

Navštivte nás v TRUPICi

Každý čtvrtek máme pro vás otevřené Pirátské centrum v Jihoslovanské ulici. Od 14 do 17 hodin se za námi můžete zastavit a zeptat se nás přímo na vše, co vás zajímá. Témat k diskuzi je nespočet a vítáme názory ostatních. Chceme DĚLAT VĚCI SPRÁVNĚ a pokračovat v naší práci, kterou jsme v roce 2018 započali. Ve vedení města jsme již 4 roky a jsme připraveni naše zkušenosti zužitkovat i v dalším turbulentním období.


Sledujte nás na sociálních sítích: Facebook a Instagram