Neděle

25. září 2022

Nyní

11°

Zítra

10°

Svátek má

Klára Sovová otevřela v Trutnově bezplatnou právní poradnu

16. 7. 2020 Komerční sdělení

Klára Sovová otevřela v Trutnově bezplatnou právní poradnu 12 snímků
Majitelka Luční Boudy v Krkonoších a kandidátka do Senátu Klára Sovová otevřela na Krakonošově náměstí v Trutnově svou regionální kancelář. V podloubí vedle umělecké školy chce lidem vyprávět o své představě práce v Senátu, ale zároveň jim chce také pomáhat řešit každodenní problémy tím, že bude na místě poskytovat zdarma právní poradenství.

Úspěšná a prosperující podnikatelka z hor je totiž i špičková právnička. „Myslím, že spojení advokacie, našeho regionu a prestiže senátora může mít docela zajímavý efekt a občanům by to mohlo přinést spoustu dobrého. Chci ukázat, jak by to mohlo fungovat,“ prohlásila špičková juristka, jejíž hlavní sídlo kanceláře je nyní v Trutnově.

Právní poradna v Trutnově bude otevřena každé pondělí od 10 do 15 hodin. „Kdokoliv bude chtít, může se na mě s čímkoliv obrátit a budeme si o jeho problému povídat,“ uvedla. Ráda přitom také lidem vysvětlí, co vlastně očekává od práce senátora a jaké jsou její názory, aby si naopak občasné o ní udělali vlastní názor. „Zajímá mě diskuze, protože si myslím, že právě diskuze mezi lidmi hodně chybí,“ poznamenala Sovová.

Boudařka z Krkonoš neskrývá, že zřízení kanceláře je součást její kampaně, což za zajímavý tah označil trutnovský starosta a její stranický kolega z Občanské demokratické strany Ivan Adamec. „Myslím, že na rozdíl od některých kampaní, které jsou jen slova, tak tady jsou i činy. Právní poradny dnes stojí spoustu peněz a řada lidí by toho mohla využít,“ naznačil. Je pravda, že většinou se takové kanceláře zřizují až po zvolení do funkce, a je také potřeba říct, že ne každý kandidát má možnosti si takovouto kancelář otevřít. Stojí to čas i peníze. „Ale tady se ukazuje, že to paní Sovová myslí vážně,“ podotkl starosta.

Slavnostního přestřižení pásky ve středu odpoledne se zúčastnil i sám předseda ODS Petr Fiala, který do Trutnova zavítal při své cestě po Královéhradeckém kraji. „Moc si jeho návštěvy cením, protože ho vnímám jako velmi slušného člověka s velkým přehledem, který vrací slušnost do politiky. A přestože jsme se osobně zatím potkali asi jen čtyřikrát, je to člověk, na kterého si uděláte názor velmi rychle,“ sdělila Klára Sovová na adresu letos znovu zvoleného šéfa nejsilnější opoziční strany.

Krkonošská kandidátka do Senátu si uvědomuje, že jednotlivec má vždycky těžké něco prosadit, avšak Občanská demokratická strana je podle ní silný klub s velkým množstvím lidí se stejnou vizí a pevným odhodláním zasadit o změnu za lepší život.

„Některé zákony jsou poměrně dost složité a lidé si s nimi mnohdy neví rady. Chtěla bych do podnikání zase trošku vrátit takovou tu radost, aby člověk víc podnikal, než vyplňoval formuláře,“ pronesla Sovová a doplnila, že boj proti byrokracii se už začíná trošku „přejídat“, protože se stále omílá dokola, ale nic se neděje. „Zkuste si jen vyplnit daňové přiznání. Byť na to máte čas do 18. srpna, tak si myslím, že se u toho leckdo zapotí,“ uzavřela s úsměvem žena, která by se v horní komoře parlamentu chtěla zaměřit například na podporu cestovního ruchu či prezentaci a rozvoj regionu.

Petr Fiala: Klára Sovová se do Senátu hodí

Předseda Občanské demokratické strany Petr Fiala při slavnostním otevření kanceláře Kláry Sovové v Trutnově hýřil optimismem. Věří, že podnikatelka a majitelka vyhlášené krkonošské boudy se může na podzim stát senátorkou za ODS.

Jak odhadujete šance Kláry Sovové v říjnových senátních volbách?
Jako velmi dobré! Klára Sovová je osobnost, která má právnické vzdělání a zkušenosti, což se pro Senát nepochybně hodí. A také je to úspěšná podnikatelka. Asi každý občan v České republice zná Luční boudu a Labskou boudu, které v Krkonoších provozuje. Svědčí to o tom, že zná i zkušenosti lidí, kteří podnikají, vytvářejí hodnoty a právě takové osobnosti patří do Senátu. Šanci má velkou, a když vidím její odhodlání a motivaci, tak jsem přesvědčený, že to dobře dopadne.

A co šance dalších uchazečů o Senát v barvách ODS v Královéhradeckém kraji?
I v dalších dvou senátních obvodech je vidím jako velmi vysoké. Jana Drejslová na Rychnovsku, i Pavel Staněk na Hradecku, mají určitě velkou šanci. Jsou za nimi výsledky, a lidé se u nich můžou spolehnout, že budou dobře hájit jejich zájmy. Neodvážím se tipovat, jak přesně volby dopadnou, ale věřím, že v Královéhradeckém kraji budeme mít víc než jeden senátorský mandát.

Souběžně se budou konat i krajské volby. Jaké má v nich ODS šance?
V Královéhradeckém kraji považuji naše šance za nejvyšší. Máme ambici tady mít hejtmana. V posledních letech neměla ODS nikde v Česku hejtmana. Chceme to změnit, a tady jsme proto udělali hodně. Máme vynikající tým v čele s Martinem Červíčkem. Jsou v něm lidé, kterým veřejnost opakovaně věří. Tady v Trutnově je Ivan Adamec příkladem úspěšného starosty a politika, kterému lidé věří. Martin Červíček prokázal v minulých  volbách, že má obrovskou důvěru lidí a že si je dokáže získat. Ale hlavně, postavili jsme se tady v kraji do čela koalice se Starosty a nezávislými a Východočechy, do čela koalice, která může přinést změnu. Je to mimořádně silný tým a jsem přesvědčený, že tady máme šanci vyhrát.

Stávající koaliční partneři v kraji ale také sestavili volební koalici. Nemůže to voliče zmást?
Lidé, kteří chodí ke krajským volbám, to jsou většinou poučení voliči, kteří se dokáží zorientovat. Jsem přesvědčený, že když uvidí náš silný tým, a také obrovskou vůli se shodnout a nabídnout něco společně, když uvidí tu motivaci, tak nám hlasy dají. Chceme postavit kraje na nohy, a pak i celé Česko. Věřím, že nám to voliči pomohou uskutečnit.

Co by se mělo udělat, aby se po omezeních kvůli covidu-19 znovu postavil na nohy například cestovní a turistický ruch?
ODS už v průběhu koronakrize přišla s řešením. Připravili jsme vlastních deset bodů, co by se mělo dělat. Některé od nás převzala vláda a začala je realizovat, například přesun některých služeb do nejnižší sazby DPH. Ale to nestačí. Je potřeba zajistit, aby podnikatelé v cestovním ruchu nemuseli platit státu peníze, které teď nemají. Je potřeba jim nechat více peněz v peněženkách. Je potřeba prominout sociální a zdravotní pojištění těm, kteří podnikají samostatně. Menším firmám do konce roku prominout třeba sociální odvody za zaměstnance, umožnit jim udržet lidi, na které teď nemají finanční prostředky. Prostě udělat všechno pro to, aby cestovní ruch mohl přežít. Jsem si jistý, že v dalších sezónách, až pomine koronavirová krize, tak podnikatelé v cestovním ruchu budou znovu úspěšní jako dřív. Jen jim musíme pomoci překonat období, kdy objektivně nemohou mít zákazníky. Nejprve totiž stát rozhodl, že se služby v cestovním ruchu nesmějí poskytovat. A teď se pro změnu lidé obávají, že pandemie ještě není za námi.

Regionu by také pomohlo, kdyby konečně byla dlouhá léta slibovaná dálnice D11. Jenže ona pořád není...
V královéhradeckém regionu všichni mluví o dopravě a dálnici D11. Měla by se co nejrychleji dokončit. Slyším tady ale skeptické hlasy, že se současnou vládou a tímhle řízením se to nepovede. Všichni vidí, že napojení z polské strany bude zřejmě dřív, než my to tady vůbec dokážeme. Sice teď slyšíme nějaká data, rok 2026, a že se termín dokončení posouvá směrem dolů, ale pak zase na druhé straně proti tomu stojí fakt, že například nejsou vyřešeny věci jako obchvat Jaroměře. S kým tady mluvím, ten na to naráží. Mohl bych uvést spoustu příkladů z celé republiky, kde je situace obdobně špatná. Stav komunikací, doprava a dopravní infrastruktura jsou jedním z největších problémů v Česku. S tím je potřeba něco udělat. Až budeme vládnout, jsme připraveni co nejrychleji investovat do dopravy a dopravní infrastruktury. Není možné, aby se v republice stavěly čtyři kilometry dálnic za rok. To je tempo současné vlády, a pro mě je nepřijatelné.


www.sovovaklara.cz