Pondělí

28. listopadu 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Měli bychom vykročit z devadesátek a dělat něco pro mladé, říká Sobotka

18. 9. 2022

Lídrem uskupení Žít v Trutnově v komunálních volbách je Petr Sobotka. „Chceme investovat do zanedbávaných částí Trutnova a zároveň investovat tak, abychom přilákali nové, mladé lidi, nabídli jim levnější a dostupnější bydlení. Veškeré investice chceme dělat s citlivostí vůči životnímu prostřední a přírodě,“ říká osmačtyřicetiletý učitel a politolog.

Navrhuje mimo jiné, aby na Krakonošovo náměstí zajížděla městská hromadná doprava. „Je to pokus oživit náměstí. Všichni si představují, že bude do centra zajíždět kloubový autobus, tak to ale není. Jsou to malé mikrobusy, které by byly hlavně pro seniory a lidi s omezenou mobilitou,“ vysvětluje.

V plánu má rovněž úpravy ceníku za parkování. Současný podle něj nevyhovuje potřebné obratovosti. „Například u ČSOB zmizelo parkování na patnáct minut zdarma. Kdo si tam potřebuje rychle vyřídit svoje věci, nemá šanci. Chceme, aby tam bylo stání na deset až patnáct minut zdarma. Kdo tam bude chtít stát celý den, tomu parkování zdražíme,“ naznačuje.

Trutnované si podle něj zaslouží dosud chybějící autobusový terminál. Na místě parkoviště bychom se snažili postavit něco, co by příliš nerušilo. Bylo by tam drobné podnikání a zázemí pro cestující, které by odpovídalo druhému největšímu městu v hradeckém kraji,“ tvrdí.

Investovat chce také do vybudování říčních lázní. Plánuje ukončit podporu výstavby v krajině. „Měli bychom vykročit z devadesátek, v kterých jsme tak trochu ustrnuli. Měli bychom dělat něco pro mladé lidi, něco pro to, aby se k nám vrátili lidé, kteří od nás odcházejí,“ dodává.

Ve videorozhovoru Trutnovinek odpovídá i na další otázky. Jak vyřešit nedostatek parkovacích míst, čím podpořit výstavbu bytů a jak se případně může Trutnov poprat se zdražováním energií.

 

Volební rozhovory s lídry

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto a video: Michal Bogáň