Úterý

29. listopadu 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Parkovací dům by Zelené louce pomohl. Chce to ale investora, říká Horčička

17. 9. 2022

Sdružení pro Trutnov s podporou Starostů a nezávislých vede z pozice lídra padesátiletý Petr Horčička. „Naším plánem je otevřená a moderní radnice, bezpečnější a šetrnější město, podpora aktivit občanů, podpora školství a vzdělávání,“ popisuje hlavní body programu pro komunální volby.

Nedostatek parkovacích míst chce vyřešit stavbou parkovacích domů. Například na nejlidnatějším trutnovském sídlišti Zelená louka. „Kdyby tam jeden takový dům vyrostl, určitě by to pomohlo. Jenže investice do parkovacího domu je vysokonákladová, a je potřeba najít pro ni vhodného investora,“ upozorňuje.

Zavést chce rovněž mobilní aplikaci pro moderní parkování. Motoristé by viděli online, kde jsou aktuálně volná parkoviště. Přes mobil by mohli také upravovat placení parkovného, takže se nemusejí vracet k autu. „V jiných městech takové vymoženosti jsou. Pojďme být modernější!“ vyzývá.

Ve školství slibuje nová sportoviště, další prostory chce i pro aktivity ve volném čase. „Dlouhodobě si zaslouží nové sportoviště Základní škola Mládežnická. Venkovní areál by určitě dokázal pojmout novou sportovní halu, kterou místní hledají už dlouho. Na fotbalovém stadionu v Poříčí by taky potřebovali, aby tamní škola něco, kde budeme podporovat zdravý životní styl dětí,“ říká.

Ve volebním programu avizuje také zavedení Rezervační karty Trutnováka. „V jistém rezervačním systému by umožnila levnější vstupné. Nemá být jen pro aktivní část obyvatelstva, ale i pro seniory, tím bychom je chtěli aktivizovat,“ dodává Petr Horčička.

Ve videorozhovoru Trutnovinek odpovídá i na další otázky. Například čím přilákat do Trutnova lékaře, jak se může město poprat se zdražováním energií nebo zda je nyní reálné opravovat krytý bazén či nebo stavět nový?

Volební rozhovory s lídry

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto a video: Michal Bogáň