Neděle

27. listopadu 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Ráda přijímám nové výzvy, říká Kateřina Hindráková z Volby pro město

16. 9. 2022 Komerční sdělení

page.Name
Dnes vám přinášíme rozhovor s Kateřinou Hindrákovou. Kateřina je kandidátkou číslo 3 za Volbu pro město do komunálních voleb. Je podnikatelka, možná nejznámější cukrářka v Trutnově. Je jí 34 let. Volný čas, jakožto bývalá basketbalová reprezentantka, tráví sportem, s přáteli a samozřejmě se Sladkými Tečkami. Je obětavá, přátelská a nejde jí o politiku, ale o město!

Proč kandidujete a které oblasti byste se případně v zastupitelstvu města chtěla věnovat?
Ráda přijímám nové výzvy a mám pocit, že bych mohla do městského zastupitelstva vnést svěží pohled a nápady. Co se týká oblasti, které bych se chtěla věnovat, nemám žádné preference, budu tam, kde mě bude třeba. Nemám problém se učit novým věcem a pracovat na nich.

Proč by podle vás měli lidé volit č. 2 VOLBU PRO MĚSTO?
Volba pro město je tradiční a ověřený člen městské rady a zastupitelstva. Za našeho působení se Trutnov posouvá kupředu a mění se ve stále lepší místo pro život. Rádi bychom navázali na minulé roky a úspěšně pokračovali v našem snažení s heslem: Nejde nám o politiku, jde nám o město.

Jak byste přilákali do města mladé rodiny, případně podpořili trutnovské rodáky, aby se po studiích do Trutnova vraceli?
Nejdůležitější pro studenty, kteří by se chtěli vrátit do Trutnova po studiích, je dle mého pracovní uplatnění a bydlení. Občanská vybavenost a okolní příroda je lákadlem sama o sobě, proto je nutné pomáhat rozvoji podnikání a vytvářet pracovní pozice v návaznosti na vývoj vzdělávacích oborů. Případným zájemcům o přistěhování do Trutnova chceme pomoci i v oblasti bydlení. Navrhujeme jít cestou bytové výstavby s využitím dotací od státu a vybudované městské byty nabídnout například mladým rodinám, příchozím lékařům, zdravotníkům, učitelům a dalším.

Co se v Trutnově podle vás v posledních letech podařilo a co považujete za důležité po volbách?
V Trutnově se podle mě v posledních letech podařilo hodně věcí ve všech oblastech. Když jsme v týmu Volby pro město začali s přípravou volebního programu, zamýšleli jsme se nad tím, co v našem městě chybí, co město nejvíc potřebuje, a zjistili jsme, že nás nenapadá nic zásadního, co by v Trutnově scházelo. Kulturní zařízení, sportovní areály, školy a školky, sociální služby – to vše v Trutnově funguje. Na základě toho jsme se v programu hodně zaměřili na vylepšování stávajících zařízení a služeb. A v neposlední řadě i na řešení dopravní situace a parkování, to jsou po volbách podle mě zásadní věci.

Jak byste chtěla podpořit malé a střední podnikatelé?
Jako začínající podnikatel jsem měla největší obavy z „papírování“, respektive z toho, co všechno musím oběhat na úřadech, abych mohla začít fungovat. Bylo by vhodné vytvořit informační web s kompletní sadou informací od dotčených institucí, který by byl pomocí začínajícím podnikatelům. Proto jsme uvedli ve volebním programu v kapitole „Chceme Trutnov trvale se rozvíjející“, že vznik tohoto webu budeme plně podporovat. Navrhujeme pro tento webový portál název nastrutnov.cz. Byl by tam seznam firem dle odvětví a dle oboru (například gastro/restaurace, bary, pivnice, jídelny, cukrárny, rychlé občerstvení). Město by bylo správcem, podnikatelé by měli možnost administrace, jako je třeba vkládání nabídek, otevírací doba a její změny, slevové akce a „happy hours“. Zároveň by tam byl prostor i pro zákazníky, kteří by tam mohli psát své připomínky, recenze či hodnocení. Web podnikatelů by se tak přiblížil fungování sociálních sítí. Heslo pro web nastrutnov.cz je: Sem se nechodí jen jednou!

Jaká jsou vaše oblíbená místa v Trutnově, kam chodíte relaxovat?
Nejlepší mentální i fyzický relax pro mě je, když si mohu jít zaběhat na Paradráhu a do přilehlých lesů. Z oblíbených míst bych ještě vyzdvihla Dolce, mají pro mě speciální prázdninový nádech, na který se s přicházejícím létem vždy těším.