Úterý

29. listopadu 2022

Nyní

Zítra

-1°

Svátek má

Radnice, starosta a rada by měli být blíže lidem, říká Navrátilová

20. 9. 2022

Sdružení MY Trutnov vede do komunálních voleb Eva Navrátilová. „Naší hlavní myšlenkou je změna na radnici, změna politiky, chceme, aby město Trutnov bylo veselé, chceme více žen do politiky, a jednou z myšlenek je první žena jako starostka,“ říká sedmačtyřicetiletá pracovnice charity.

V programu má například návrat kruhového objezdu na Krakonošovo náměstí tak, jak sloužil desítky let. „Slýcháme velmi často z mnoha různých stran, že lidem současné řešení nevyhovuje. Nedává smysl, náměstí se musí složitě objíždět,“ zdůrazňuje.

K bydlení a pro menší obchody chce využít stávající průmyslové budovy. I když nejsou v majetku města. „Je to o jednání s vlastníky, aby byli schopní a ochotní byty budovat. V zahraničí je takové bydlení velký trend,“ upozorňuje.

Slibuje rovněž vytvoření kolonády u řeky Úpy s kavárnami, byty a obchůdky. „Jako ideální část se nám jeví míst od zimního stadionu směrem ke koupališti, a od kina po plavecký bazén. Tam by se dalo něco postavit,“ vysvětluje.

Chce mimo jiné zřídit i terénní starostovnu. „Radnice, starosta a rada by měli být blíže lidem. Jednou za měsíc by měli vzít židli a stůl, a sednout si na náměstí, na Zelenou Louku, do Poříčí, do Rokytníku, do všech částí města, pozvat si lidi a vyslechnout je,“ naznačuje.

Ve videorozhovoru Trutnovinek odpovídá i na další otázky. Například čím přilákat do Trutnova lékaře, jak se může město poprat se zdražováním energií nebo zda je nyní reálné opravovat krytý bazén či nebo stavět nový?

Volební rozhovory s lídry

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto a video: Michal Bogáň