Úterý

29. listopadu 2022

Nyní

Zítra

-1°

Svátek má

Rosa: Sklidili jsme výsledek práce Ivana Adamce. Na to nesmíme zapomenout

25. 9. 2022

page.Name
Poprvé vedl z pozice lídra Občanskou demokratickou stranu Michal Rosa (47). Premiéra mu vyšla velmi dobře. ODS v Trutnově zvítězila, už poosmé za sebou vyhrála komunální volby, má třetinu mandátů a drží nadále pozici starosty města. „Udělalo mi radost, že jsme v podstatě obhájili svoji pozici. Získat místo dvanácti mandátů jedenáct není porážka,“ pronesl Rosa ihned po zveřejnění výsledků.

Jaké jsou vaše bezprostřední osobní pocity?
Jsem rád, že Trutnováci nyní stvrdili prosincovou volbu městského zastupitelstva, kdy jsem byl zvolen starostou. Chci poděkovat voličům, kandidátům, všem, kteří pracovali na kampani a podpořili nás v ní. Chci poděkovat Ivanu Adamcovi, protože tohle je z velké části výsledek jeho práce. Jsem starostou devět měsíců, myslím, že teprve ukážu, co ve mně je. Nyní sklízím něco, co zasel on.

Ivana Adamce voliči posunuli z deváté příčky vaší stranické kandidátky na druhou, hned za vás. Co na to říkáte?
Tohle byly jeho zásluhy, sklidili jsme výsledek jeho práce a na to nesmíme zapomenout. Mám radost z toho, že voliči na zásluhy Ivana Adamce nezapomněli. Jsem rád, že si toho jsou vědomi.“

S kým sestavíte koalici?
První jednání už proběhlo. Podáním ruky jsme stvrdili současnou koalici. Měla by být původní, stejně jako v minulém volebním období, to znamená Občanská demokratická strana, Volba pro město, Piráti a Sdružení pro Trutnov s podporou Starostů a nezávislých. Máme chuť pokračovat ve stejné sestavě.

Na co se bude potřeba zaměřit v novém volebním období?
Témata jsou jasná. Budeme se muset poprat s nárůstem cen energií, a to jak s ohledem na výdaje města, tak i na pomoc Trutnovákům, kterou můžeme jako město poskytnout. Z dalších témat je velmi silně vnímaná doprava. Máme před sebou hodně práce na Zelené Louce. Z momentálně méně medializovaných, ale významných témat, je tu životní prostředí, práce s krajinou a odpady, která nás čeká s ohledem na měnící se legislativu.Pavel Cajthaml, Hynek Šnajdar

pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek
Grafika: Michal Kriegler