Sobota

23. října 2021

Nyní

Zítra

Svátek má

S výsledkem jsem moc spokojený, říká Sobotka o 1. kole senátních voleb

4. 10. 2020

page.Name
Přesně 14 839 voličů dalo v prvním kole senátních voleb na Trutnovsku hlas dosavadnímu senátorovi a vrchlabskému starostovi Janu Sobotkovi (STAN). S téměř 42 procenty tak postoupil jako favorit do druhého kola, které se uskuteční příští týden. Trutnovinkám jako prvním poskytl rozhovor.

Jste spokojený s počtem hlasů?
Jsem spokojený. Člověk má sice nějaká očekávání, ale když vidíte, jak je náš volební okrsek veliký, tak nálady a preference jsou tak různé, takže nevíte, jak to může dopadnout. Takže ano, s výsledkem jsem moc spokojený.

Překvapilo vás něco na výsledcích?
Pan Slavka, čekal jsem u něj mnohem slabší výsledek. Hlavně mě ale překvapila Klára Sovová. Měl jsem jí za největšího soupeře, ale obsadila nečekaně až třetí místo, přestože z její strany byla kampaň propracovaná a velmi důkladná.

Volební účast se vyšplhala na 37,13 procent. Co na to říkáte?
Celkově ta voličská účast je výborná. Asi pomohlo i to, že se senátní volby spojily s krajskými.

Druhé kolo senátních voleb bude za týden. Co plánujete na nejbližší dny?
Jako vždycky nic dramatického nechystám. Normálně budu chodit do práce. Jen připomeneme voličům, že ještě není rozhodnuto a že mají přijít volit také do druhého kola.

Budete žádat o podporu neúspěšné kandidáty Michala Slavku nebo Kláru Sovovou?
Pana Slavku neznám, oslovovat ho nebudu. Zvažuju, jestli i s ohledem na skvělý výsledek ODS a STAN v krajských volbách nepožádám o podporu Ivana Adamce z ODS. Ještě to ale zvážím.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek