Úterý

29. listopadu 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Trutnovská voda je dobrá, ale může být ještě lepší, říká Török

19. 9. 2022

Sdružení PRO Trutnov vede z pozice lídra devětačtyřicetiletý Václav Török. „Respekt k právnímu státu, vyrovnané hospodaření města a investice, které jsou skutečně potřeba, a ještě lepší kvalita vody v našich vodovodech,“ popisuje hlavní body programu pro komunální volby.

Jedno z jeho volebních hesel zní Služby pro občany. „Například koupaliště otvírá pozdě a zavírá brzy. Chceme, aby bylo otevřené už koncem května, a v létě mělo otevřeno třeba do devíti nebo do deseti. To samé se zimním stadionem nebo krytým bazénem. Chceme vyjít lidem vstříc, aby měli možnost ty služby využít, kdy už skutečně mají po práci,“ říká.

V plánu má rovněž změnu kvality pitné vody. „Trutnovská voda je velice dobře pitelná, ale může být ještě lepší… Je potřeba vylepšit technologii úpravy. Chceme přidat ionizační jednotku, aby voda měla parametry kojenecké vody, a aby se do ní nemusely přidávat chemické látky,“ zdůrazňuje.

Klíčovou otázkou pro nejbližší rok bude podle něj dostupné bydlení. „Chceme stavět městské byty na městských pozemcích, třeba formou družstevního bydlení nebo sdružením prostředků, tzn. třetina z dotace, třetina od města a třetinu dá nájemník,“ uvádí.

Ve videorozhovoru Trutnovinek odpovídá i na další otázky. Například čím přilákat do Trutnova lékaře, jak se může město poprat se zdražováním energií nebo zda je nyní reálné opravovat krytý bazén či nebo stavět nový?

Volební rozhovory s lídry

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto a video: Michal Bogáň