Pondělí

18. října 2021

Nyní

Zítra

10°

Svátek má

V hasičské zbrojnici v „Horňáku“ bude stanoviště pro volby z auta

9. 9. 2020

page.Name
V Královéhradeckém kraji budou moci lidé v karanténě v podzimních volbách hlasovat z auta na pěti místech. Drive-in stanoviště budou ve všech pěti okresních městech, v Hradci Králové, Trutnově, Jičíně, Náchodě a Rychnově nad Kněžnou. ČTK to dnes řekli zástupci hejtmanství.

Poslanci v srpnu schválili zákon, podle kterého mohou hlasovat i lidé v karanténě a izolaci. Volby si podle zákona řeší města a obce.

V Trutnově bude drive-in stanoviště v hasičské zbrojnici v Horním Starém Městě. Voliči v izolaci a v karanténě ještě mohou podle zákona využít druhý způsob hlasování a pozvat si komisi domů.

Podle mluvčí kraje Sylvie Adamcové nejsou informace o tom, že by ve volebních komisích byl nedostatek členů. Některá města ale hlásí menší zájem seniorů o práci ve volebních komisích.

Volby do zastupitelstev krajů s do třetiny Senátu se konají v pátek 2. října od 14:00 do 22:00 a v sobotu 3. října od 08:00 do 14:00. Případné druhé kolo senátních voleb bude v pátek 9. a v sobotu 10. října ve stejných časech. Termín volby pro drive-in místa bude vždy ve středu, tedy 30. září pro první a 7. října pro druhé kolo.

V Královéhradeckém kraji se budou konat volby do Senátu současně s krajskými ve volebních obvodech Hradec Králové, Trutnov a Rychnov nad Kněžnou.

ČTK