Pátek

20. května 2022

Nyní

22°

Zítra

16°

Svátek má

V Horním Starém Městě odvolili z auta čtyři lidé

7. 10. 2021

page.Name
V Královéhradeckém kraji se ve středu volilo z auta, nejvíce tohoto způsobu hlasování využili voliči v okrese Hradec Králové. Hlasování na tzv. drive-in stanovištích bylo určené pro lidi v karanténě či v izolaci kvůli onemocnění covid-19. V Trutnově se najíždělo do garáže v hasičské zbrojnici v Horním Starém Městě, celkem bylo v kraji pět míst.

Drive-in hlasování se obešlo bez větších komplikací. Zájem o hlasování na stanovištích byl menší než loni při krajských volbách. Celkem volilo 37 lidí. V okrese Hradec Králové ve středu yužilo možnosti volit z auta 21 lidí, v okrese Náchod pět, na Rychnovsku a Trutnovsku shodně čtyři a Jičínsku tři voliči.

Při loňských volbách do kraje a v některých obvodech i do Senátu využilo hlasování z auta v Královéhradeckém kraji 190 lidí. Epidemická situace byla ale loni touto dobou horší než nyní, více lidí bylo v karanténě či izolaci.

Voliči v izolaci nebo karanténě, kteří nemají možnost přijet na speciální volební místo a hlasovat z auta, mohou požádat na telefonním čísle 607 029 662 o hlasování do zvláštní přenosné volební schránky. Hlásit se mohou až do čtvrtečních do 20:00.

„O hlasování do zvláštní přenosné volební schránky zatím zažádalo v celém Královéhradeckém kraji 11 lidí," uvedla Martina Svatoňová z kanceláře hejtmana.

Zvláštní volební komise s přenosnou schránkou je podle ní také připravena zajistit ve čtvrtek volby v sociálních zařízeních, která by se dostala kvůli nákaze do karantény. V Královéhradeckém kraji podle dostupných informací žádné pobytové zařízení v karanténě kvůli šíření covidu-19 není.

(ČTK, bog)
Ilustrační foto: Miloš Šálek