Pátek

22. října 2021

Nyní

Zítra

Svátek má

Výbor hnutí ANO potvrdil lídra do krajských voleb

17. 7. 2020

page.Name
Celostátní výbor hnutí ANO potvrdilo složení kandidátky do podzimních krajských voleb v Královéhradeckém kraji. Lídrem zůstává ekonom a bývalý majitel Seco GROUP Jičín Jaromír Dědeček. Ministryně Klára Dostálová je jedenáctá. „Na kandidátce máme jak nové tváře, tak stávající krajské zastupitele a komunální politikou prověřené starosty. Nejdůležitější ale je, že všichni táhnout za jeden provaz,“ komentoval kandidátku krajský předseda Pavel Plzák.

Z pozice dvojky bude lídra jistit krajská zastupitelka a královéhradecká veterinářka Ivana Hantschová, trojkou je starosta Hronova Petr Koleta, na čtyřce bude na volebním lístku starosta Častolovic Zdeněk Praus a první pětku uzavírá manažer v automobilovém průmyslu Jan Kříž. Poslanci Jiří Mašek, Petr Sadovský a Pavel Plzák jsou až v páté desítce a kandidátku v podstatě uzavírají.

Výjimkou je ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová, kterou členové hnutí ANO nominovali na jedenácté místo. „Přímé spojení kraj - vláda je určitě výhodou pro obě strany. Samozřejmě se nic nemění na tom, že všem regionům v Česku měříme stejně, ale mít člena vlády v krajském zastupitelstvu je pro region bezesporu plus,“ komentovala své místo na kandidátce ministryně.

Na kandidátce najdou voliči zástupce všech okresů, profesí i věku. Nejmladšímu kandidátovi je 22 let, nejstaršímu 78. Mezi profesemi jsou učitelé, ekonomové, lékaři, manažeři, zástupci řemesel a stavebnictví, ale také například krotitel cizokrajných zvířat.

„Kandidátka se skládala už od minulého roku a s výsledkem jsem spokojen. Máme kvalitní prověřené kandidáty, kteří skladbou odborností a životních zkušeností naplňují moji představu. Spokojen jsem i s genderovou skladbou první desítky, kde 40 % tvoří ženy a 60 % procent muži. Smíšený kolektiv, jak dobře známo, podává vždy lepší výkon,“ vysvětluje s úsměvem lídr kandidátky Jaromír Dědeček.

(bog, tz-dkr)
redakce@trutnovinky.cz