Čtvrtek

28. října 2021

Nyní

Zítra

Svátek má

Začaly krajské volby a první kolo voleb do třetiny Senátu

2. 10. 2020

Začaly krajské volby a první kolo voleb do třetiny Senátu 27 snímků
Češi dnes a zítra volí nové vedení krajů a třetinu senátorů. Volební místnosti se otevřely ve 14 hodin. Občané mohou hlasovat dnes do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin. V Trutnově odevzdávají voliči hlasy v 36 volebních okrscích.

Do zastupitelstva Královéhradeckého kraje se o hlasy voličů uchází celkem 512 lidí zapsaných na listiny 12 politických stran a hnutí: Spolu pro kraj, Demokratická strana zelených - Za práva zvířat, SPD, Piráti, Koalice pro Královéhradecký kraj, Spojenci pro Královéhradecký kraj, ANO 2011, KSČM, Pravý blok, Trikolóra hnutí občanů, Koalice stran ODS + STAN a Východočeši, a Rozumní.

O senátorské křeslo za volební obvod č. 39 Trutnov se uchází 4 kandidáti - Jan Sobotka (STAN), Michal Slavka (SPD), Klára Sovová (ODS) a Jan Jarolím (ANO).

Volby probíhají kvůli nákaze covid-19 za zvýšených hygienických a protiepidemických opatřeních otevřou pro občany volební místnosti. „Nasaďte si roušku nebo obdobnou ochranu nosu a úst. Roušku mějte nasazenou po celou dobu s výjimkou okamžiku, kdy vás okrsková volební komise vyzve k jejímu sejmutí pro účely identifikace,“ jsou vyzýváni k ohleduplnosti voliči.

(pac, jis, hyš)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek
Grafika: Michal Kriegler

čtěte také: V kraji volilo z domácí karantény 107 lidí