reklama 
Systém odbavení má problémy, šest dní jízdné v MHD zdarma 19.2.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 1902

V nabíjecí stanici v Trutnově – Poříčí byly před čtrnácti dny slavnostně uvedeny do provozu čtyři nové elektrobusy a tři kloubové autobusy na CNG pohon. Při prezentaci bylo mimo jiné zdůrazňováno, že jsou vybavené moderním odbavovacím systémem s možností platby bezkontaktní bankovní kartou.

reklama 
reklama 
Děti naslouchaly se zatajeným dechem osudu paralympionika 14.2.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 1436

Další host navštívil v souvislosti s projektem Výchova pozitivním vlivem žáky trutnovské Základní školy V Domcích. Po policejním mluvčím Lukáši Vincencovi to byl paralympionik a úspěšný koulař na prestižních světových podnicích Aleš Kisý z Trutnova. Podle autorky projektu Lucie Bukové byly cíle tohoto setkání prevence ve sportu a motivace.

Muzeum se archeologií ponoří do dávné minulosti

13.2.2019 •• Aktuality

Zajímavou výstavu nazvanou Archeologie Trutnovska, která bude zahájena vernisáží zítra v 17 hodin v Muzeu Podkrkonoší, připravili jeho pracovníci. Prezentovány budou nejen nálezy z pravěku, například v lokalitách Studenec, Voletiny, Stanovice či Dvůr Králové nad Labem, ale i středověku a novověku s nálezy mincí z Radče a Libotova, nálezy z hradů Vízmburk a Bradla, kostelů ve Velkém Vřešťově a Starých Bukách nebo ze sklepení v Jihoslovanské ulici v Trutnově. Výstava představující průřez dějin Trutnovska od nejstarších dokladů lidské činnosti až po relativně nedávnou minulost, zastoupenou nálezy z války roku 1866, potrvá do 26. května.

Chceme Vrchlabí jeho občanům více otevřít 9.2.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 412

Podle městského zastupitele a lídra opozičního hnutí Vrchlabí do toho! Lukáše Teplého bylo Vrchlabí vždy městem aktivních a podnikavých lidí. Nyní však upadá do jakési letargie a v mnoha ohledech mu začíná ujíždět vlak. Ve velkém rozhovoru Teplý představuje svoji vizi pro budoucnost města, ale vrací se i k loňským komunálním volbám.

reklama