reklama 

Šedesát tun písku a první hřiště na plážový volejbal i fotbal ve městě je na světě

10.6.2014  •  Aktuality  • 
čtenost 2392

Trutnov - „Do toho, do toho,“ skandovaly dnes dopoledne desítky dětí na dvoře Základní školy Náchodská v Poříčí, kde bylo slavnostně otevřeno nové hřiště na plážový volejbal i fotbal. „Jediné toho druhu ve městě,“ pochlubil se ředitel školy Zdeněk Švarc. Do hloubky pětatřiceti centimetrů bylo nasypáno 60 tun bělostného písku a hřiště, které školáci dostali jako dárek nedávnému Dni dětí, bylo na světě.

Šedesát tun písku a první hřiště na plážový volejbal i fotbal ve městě je na světě

„Hřiště mělo být za půl roku hotové, ale kvůli nejen finančním komplikacím to trvalo rok a půl,“ řekl nám ředitel. Podle něj v nevyužitém prostoru mohlo vzniknout právě jen hřiště na plážový volejbal a fotbal. Investice přišla na zhruba 80 tisíc korun. „Myslím si, že je to velmi dobrá cena. Spoustu věcí jsme ale dělali svépomocí,“ uvedl Švarc.

Hřiště s velkým zápalem hned otestovaly nejen děti, ale také pedagogický sbor. Ředitel však ubezpečuje, že sportoviště nebude sloužit pouze školáků, ale i veřejnosti. „O prázdninách a v odpoledních hodinách si zde mohou zahrát zájemci z veřejnosti,“ potvrdil. Zbrusu nové pískové kolbiště si ihned získalo caparty, kteří mají rádi sport a pohyb.

P1100779

„Viděl jsem plážový volejbal v televizi, tak jsem rád, že si ho tady zahrajeme,“ svěřil se desetiletý Patrik. Také o rok mladší Lenka si nemůže „velké pískoviště“ vynachválit. „Když spadnete, nic se vám nestane. Už se těším, jak si tady pořádně zablbneme,“ směje se poříčská školačka.

P1100789

Hřiště však není jedinou novinkou, kterou se může škola pochlubit. Pedagogický sbor pro žáky připravil novou učebnu výtvarné výchovy. „Ta třída, která dříve sloužila jako sklad, je zcela zrekonstruovaná, je krásná a barevná,“ prozradil ředitel. Další novinkou je klubovna či herna vytvořená z místnosti v minulosti sloužící jako školní bufet a sklad. Na zahradě školy byly navíc umístěny dva nové herní prvky. „Věříme, že v budoucnu jich bude více,“ dodal ředitel školy.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama