reklama 

Kolem Krakonoše pobíhalo kuře, skauti vybírali peníze pro znevýhodněné děti

16.4.2014  •  Aktuality  • 
čtenost 889

Trutnov - U kašny na Krakonošově náměstí bylo dnes odpoledne živo. Skauti ze střediska Hraničář se po dvanácté připojili k humanitární sbírce Velikonoční skautské kuřátko. Kolem Krakonoše pobíhal maskot velkého kuřete, zatímco malí skauti s kasičkou obcházeli náměstí a přilehlé ulice, aby vybrali peníze pro znevýhodněné, zanedbávané či postižené děti.

Kolem Krakonoše pobíhalo kuře, skauti vybírali peníze pro znevýhodněné děti

Děti ve skautských oddílech před akcí vyrábějí různá kuřátka a zajíčky, kteří symbolizují sbírku Pomozte dětem nadace NROS, a nabízejí je lidem na ulici za dobrovolný příspěvek. „O postižené a nemocné lidi by se měl postarat stát. Řešením není posílat děti do ulic s pokladničkami,“ řekla odmítavě starší žena a pokračovala v chůzi.

To Anna Řeháková z Trutnova ochotně vytáhla peněženku a nasypala do pokladničky padesát korun. „Každá koruna, která pomůže, je nesmírně důležitá. Nikdy nemůžete vědět, kdy pomoc budete potřebovat a u dětí to platí dvojnásob,“ myslí si Řeháková. Koordinátorkou trutnovské sbírky je pro letošní rok Gabriela Doležalová. „Oslovení občané města většinou přispívají, takže nějakou tu korunu každý rok vybereme. Loni jsme vybrali zhruba 4900 korun,“ uvedla.

DSC 0238

Kromě toho, že skauti vybírají peníze, připravují už čtyři roky zábavný program pro veřejnost, který ocenily hlavně děti. Caparti mohli házet kroužek na cíl, malovat či hrát hokej mezi polínky. „Maminka dala penízky do pokladničky a já jsem hrál hokej. Docela mi to šlo,“ smál se šestiletý David. Každý, kdo přispěl, dostal kuřátko a navíc je potěšil maskot v podobě kuřete, kterého znají děti i dospělí z televize.

DSC 0212

Za uplynulých dvanáct ročníků sbírky již skauti v celé republice vybrali 4,5 milionu korun. Výtěžek letošní sbírky a podrobnosti o průběhu skautské sbírky budou zveřejněny o Velikonočním pondělí v denním studiu Pomozte dětem! na programovém kanále ČT1.

Hynek Šnajdar
Trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama