reklama 

Překvapuje mě zájem o knihu ukazující Trutnov v 18. století, tvrdí Just

31.5.2014  •  Aktuality  • 
čtenost 812

Trutnov - Přes půl století píše Antonín Just městskou kroniku. Vydal už desítky knih a napsal stovky novinových článků o historii našeho města. Přesto ho stále udivuje zájem lidí o minulost Trutnova. „K mému překvapení se historii zajímá hodně lidí,“ prohlásil.

Překvapuje mě zájem o knihu ukazující Trutnov v 18. století, tvrdí Just

Větu vyřkl ve čtvrtek večer, jen pár chvil poté, co v Muzeu Podkrkonoší skončila beseda nad jeho zatím poslední knihou nazvanou Trutnov v 18. století. Vyšla před Vánoci a její náklad (2200 kusů) je z více než tří čtvrtin vyprodaný. „Je dobře, že mají zdejší lidé zájem o poznatky z historie Trutnova. I když převažují spíš lidé ze starší generace, ale ti mladí k tomu určitě dojdou taky,“ řekl Just.

Také přednáškový sál v muzeu byl zaplněný do poslední židle. Just s kreslířem Josefem Vikem krátce knihu představili a hlavně upřesnili, jak vznikla poměrně výjimečná, ale čtenářsky oblíbená kapitola - obrázek a text na dvojstránce. „Snažili jsme se, aby kniha byla zajímavá a poučná současně. Lidé dnes nechtějí číst dlouhé texty,“ vysvětlil Just.

Pozvaní hosté (manželé Věra a Václav Jiráskovi, Jan Halíř) četli některé úryvky z publikace, historik Ondřej Vašata na promítaných Vikových kresbách ukazoval zvláštnosti starého Trutnova a na závěr dvouhodinového večera nechybělo ani promítání filmového dokumentu o Antonínu Justovi, který natočil úpický filmař Jiří Středa.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama