reklama 

Během tří dnů děti postaví velký model legového městečka

19.11.2014  •  Aktuality  • 
čtenost 846

Trutnov - Silnice, železnice, letiště i přístav, nádraží, auta, letadla, lodě, obytné domy, náměstí a věže, to všechno bude součástí lego městečka, které budou od zítřka stavět děti v prostorách zdejší Církve bratrské. „V rámci Lego projektu vymyslíme a postavíme báječné město ve třech dnech, které čtvrtý den představíme veřejnosti,“ uvedl zástupce církve Jiří Dušek.

Během tří dnů děti postaví velký model legového městečka

Legové městečko o velikosti osm krát tři a půl metru budou stavět děti ve věku od šesti do dvanácti let. Hotové dílo bude slavnostně otevřeno v neděli v 10 hodin. „Součástí projektu je podpora dětské kreativity,“ prozradil Dušek s tím, že se děti učí hravou formou vzájemně spolupracovat a pomáhat si. Využít při tom mohou vlastní fantazii nebo postupovat podle návodů a připravených stavebnic.

Lego 3

Legoprojekt, který je nekomerční a dobrovolnický, putuje na různá místa České i Slovenské republiky, kde se staví od roku 2010. Tehdy se německý Dětský odbor rozhodl, že podpoří projekt v Česku a materiál ke stavbě legového městečka daroval.  Jeho plocha vzrostla od dovezení z Německa o jednu třetinu a rovněž výrazně narostl i počet legových stavebnic. Heslem projektu je: Kdo si hraje, nezlobí!  

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Církev bratrská

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama