reklama 

Redukce prsu a zdravotní faktory

24.11.2014  •  Aktuality  • 
čtenost 882
 •• Komerční sdělení

Velké prsy žen jsou často považovány za sexuální symbol a také za symbol krásy. Pohled na ženu s velkým poprsím mnohé muže potěší. Ne vždy si však uvědomují, že takový prs může vážit i několik kilogramů a že taková zátěž představuje značné obtíže například pro páteř.

Redukce prsu a zdravotní faktory

Velké prsy nejsou tedy jen znakem krásy, ale mnohdy bohužel i faktorem, který své nositelce způsobuje značné potíže. Je logické, že nerovnováha, kterou velké prsy způsobují na přední straně hrudníku, ovlivňuje statiku páteře, a tím vede k vzniku bolestí jednak páteře samotné, ale i bolestí, které se mohou šířit například do horních končetin a které jsou doprovázeny nepříjemným brněním.

Současně mohou zapříčinit hygienické obtíže, protože hlavně v létě může vznikat pod prsy zapářka s nepříjemným zápachem. Na první pohled marginálním, ale z praktického pohledu podstatným problémem pak může být i velikost prádla.

Plastická chirurgie disponuje řadou možných technik, kterými dokáže pacientkám s velkými prsy pomoci. Zákroky jsou víceméně identické v principu, který spočívá v odstranění nadbytečné tukové a žlázové tkáně a překrytí kůží tak, aby byl výsledný tvar prsu přiměřeně estetický. Operační zákrok se provádí za hospitalizace. Trvá většinou 3 hodiny a hospitalizace dva až tři dny. Pracovní neschopnost je minimálně dva týdny.

Redukcí objemu a váhy prsou dochází k prakticky okamžité úlevě od vertebrogenních potíží, což pacientky vnímají celkově velmi pozitivně. Výsledný tvar je ustálen zhruba za rok.

Jelikož jsou nadměrně velké prsy spojeny se zdravotními problémy, je možné požádat o úhradu takové operace pojišťovnu. To je výhodné, nicméně kritéria úhrady jsou velmi přísná a ne vždy se do této kategorie může pacientka vejít. Další informace a konzultaci zdarma vám poskytneme v ambulanci plastické chirurgie na Masarykově poliklinice v Trutnově každý čtvrtek.

Plastika Logo

MUDr. Radek Lhotský
Ambulance plastické chirurgie Trutnov
www.chirurgietrutnov.cz  

Placený článek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama