reklama 

U radnice se zpívalo Ježíškovi a rozdávalo se betlémské světlo

23.12.2014  •  Aktuality  • 
čtenost 1013

Trutnov - Skauti, pozvaní muzikanti i náhodní kolemdjoucí se dnes večer sešli v podloubí Staré radnice. Zpívali vánoční koledy a rozdávali betlémské světlo zněly. Novinkou byl živý betlém.

U radnice se zpívalo Ježíškovi a rozdávalo se betlémské světlo

Skauti ze střediska Hraničář přivážejí do Trutnova betlémské světlo (novodobý symbol Vánoc) šest let. Už čtvrtým rokem ho chodí rozdávat den před Štědrým dnem k radnici, a přitom zpívají. Letos to navíc zpestřili - živým betlémem.

„S nápadem přišla maminka jednoho z vlčat a domluvila to se skupinkou děvčat (v roli Marie a Tří králů) a jedním mužem (v roli Josefa byl známý trutnovský dobrodruh Marian Vágner),“ uvedl Martin Klenčík, vedoucí skautského oddílu.

IMG 6324

Do živého betlému se nakonec se zapojili i skautky a vlčata, co by pasáčci, ovce a pes. „Lidé si toto vylepšení chválili a u kolébky s Ježíškem se vytvořil hlouček malých dětí,“ sdělil Klenčík. Podívat se na betlém mohl i ten, kdo přišel k radnici později. Skauti totiž betlémskou scénu opakovali.

Světlušky a vlčata přitom rozdali vánoční dárky vlastní výroby. „A nebylo jich málo. Zbyly nám z pečovatelských domů, kde jsme je společně se světlem roznášeli v neděli 21. Prosince,“ upozornil Martin Klenčík.

Betlémské světlo

Pokud se vám ještě nepodařilo si pro světlo zajít a nebo vám cestou domů zhaslo, nezoufejte. Je možné si pro něj zajít do kostela Narození Panny Marie, kde stále hoří ve vstupních prostorách.

Ze zhruba dvou set lidí, kteří přišli pro betlémské světlo, měla většina vlastní lucernu či petrolejku. „I tak jsme letos rozdali přes sto lampiček. A tak pokud jste na ulici potkávali světlušky, byli to nejspíš lidé s Betlémským světlem, které si odnášeli do svých domovů,“ dodal Martin Klenčík.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama