reklama 

Na Paradráze roste opičí dráha, sloužit veřejnosti bude od září

28.8.2014  •  Aktuality  • 
čtenost 2702

Trutnov - Loni vznikla v městském lesoparku na Paradráze venkovní tělocvična. Letos se jen o pár metrů vedle staví další sportoviště. Dokončená mají být už příští týden.

Na Paradráze roste opičí dráha, sloužit veřejnosti bude od září

Za zhruba 710 tisíc korun (68 % je z dotace EU) tak dochází mimo jiné i k jakési obnově dříve známé a časem zaniklé opičí dráhy. „Akce zahrnuje budování sportovní sestavy na Paradráze, výstavbu fit stezky o deseti stanovištích okolo Paradráhy a pořízení vzdušné houpačky u altánu vedle Paradráhy,“ upřesnil František Novák z městské firmy Lesy a parky Trutnov, která je investorem.

Fit stezka bude mít deset stanovišť, například pro člunkový běh, ručkování, lehy a sedy či přitahování.

Už dnes jsou dobře viditelné úpravy pro vznik nových sportovních sestav. Zatím je ale není možné využívat. „Vše je čerstvě zabetonované, beton musí řádně vytvrdnout, nebo bude veškeré naše snažení k ničemu,“ upozornil Novák. Už minulý víkend došlo k poškození poloviny zařízení. „Právě to opravujeme. Veškeré zařízení ohradíme páskou a budeme to i hlídat. Prosíme tedy Trutnovany, aby zatím nic nepoužívali, a na sportoviště a do ohraničených ploch nevstupovali!“

(pac, tz-nfr)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Michal Bogáň

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama