reklama 

V Trutnově se žije spokojeně, vyplývá z ankety

31.7.2015  •  Aktuality  • 
čtenost 1052

S životem v Trutnově je spokojeno 96 procent obyvatel, spíše nespokojena jsou tři procenta a velmi nespokojeno je pouze jedno procento obyvatel. Průměrná spokojenost zůstává na velmi vysoké hodnotě 79,2 procenta. Takový je závěr výzkumu veřejného mínění, který si nechala radnice udělat v květnu a červnu.

V Trutnově se žije spokojeně, vyplývá z ankety

Šetření probíhalo v náhodně vybraných domácnostech, dotazníkovou formou. Odpovědělo 283 respondentů. Nejvíce si pochvalovali možnosti kulturního a volnočasového vyžití a také vzhled a výzdobu města, dostatek parků, zeleně a volnočasových ploch. U občanské vybavenosti nadprůměrně hodnotili dostupnost zdravotnických služeb a nabídku obchodů a služeb. „Výsledky jsou velmi příznivé a dokazují to, že Trutnov dlouhodobě jde správnou cestou,“ komentoval výsledky výzkumu starosta města Ivan Adamec.

Padly ale i negativní komentáře ke špatnému stavu a údržbě komunikací a k sociálně vyloučeným obyvatelům. Špatně je hodnocené parkování, se kterým je spokojeno pouze 29 % obyvatel.

Nejhůře hodnocenou oblastí je nabídka práce - 76 % lidí je s ní nespokojeno. 40 % velmi nespokojeno. To je v rozporu s nízkou mírou nezaměstnanosti. „V tomto parametru se projevuje subjektivní hodnocení situace. Obecně lze říci, že práce a její ohodnocení může být vždycky lepší. Na druhou stranu je nutné přiznat, že v Trutnově se právě nabídka pracovních míst zvýšila,“ řekl Adamec.

Podívejte se na některé výsledky:
Graf 1

Graf2

Graf3

Pavel Cajthaml

pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek
Grafy a další podrobnosti z výzkumu zde.

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama