reklama 

Vybraní Trutnováci se zapojí do výzkumu

16.7.2015  •  Aktuality  • 
čtenost 906

Trutnov - Vědci začínají s výzkumem nazvaným Proměny české společnosti. Mezi vybranými domácnostmi má být také několik rodin z našeho města.

Vybraní Trutnováci se zapojí do výzkumu

Sonda má přinést dosud neznámé pohledy na život české společnosti. Dotazy připravili odborníci z Akademie věd a Masarykovy univerzity, chodit po městě s nimi budou vyškolení tazatelé společnosti STEM/MARK a MEDIAN.

Cíl výzkumu

Získat dosud chybějící informace o životních podmínkách a postojích českých domácností. Výzkum bude sloužit českým i zahraničním vědcům, bude také zdrojem veřejných výstupů o stavu a směřování české společnosti a možnostech vylepšit dotčené oblasti veřejné politiky.

Výzkum je anonymní, probíhá osobním rozhovorem a účast v něm je spojená s finanční odměnou. Domácnost si za hodinu až dvě vyplňování dotazníků vydělá 500 až 1100 korun (v závislosti na typu domácnosti). Do výzkumu se může zapojit během čtyř let opakovaně.

Výsledkem projektu by měly být mimo jiné odpovědi na následující otázky: Co brání českým matkám vrátit se po rodičovské dovolené do zaměstnání? Jak rychle se daří čerstvým absolventům najít zaměstnání? Potřebují se Češi stěhovat za prací a jak jim to usnadnit?

Otázky se tedy netýkají přímo našeho města, ale celostátních či všeobecných témat.

(pac, tz-ves)
pavel@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama