reklama 

Střihnuto, připito, otevřeno. Na Housce už se jely první závody

16.10.2015  •  Aktuality  • 
čtenost 2316

Trutnov - Oficiálním přestřižením pásky, slavnostním přípitkem a prvními závody dnes byla otevřena nová cyklostezka na vrchu Houska. Trasa dlouhá asi 2,3 kilometru a široká tři metry stála necelých 12 milionů korun. Podle vedení radnice rozšíří nabídku relaxačně sportovního vyžití v areálu příměstských lesů.

Střihnuto, připito, otevřeno. Na Housce už se jely první závody

Pásku nové cyklostezky stříhali zástupce stavební firmy Strabag Vladislav Fišer, místostarostka Hana Horynová a Jaroslav Semerák z firmy Lesy a parky Trutnov, která o příměstské lesy pečuje.

Kromě lidí v oblecích (zastupitelů, úředníků a stavbařů) se v místě slavnostního otevření stezky sešli i sportovci na kolečkových lyžích, in-line bruslích, bicyklech a koloběžkách. „Cyklostezka je určená pro širokou veřejnost, to znamená pro cyklisty, lyžaře, bruslaře, vozíčkáře, prostě komukoliv, kdo se bude chtít projet po kvalitním asfaltu,“ prohlásila místostarostka Hana Horynová.

Provoz na asfaltu bude obousměrný, nebude žádný doporučený směr jízdy. Vyplatí se tak držet se vpravo, jako na všech dalších komunikacích. „Necháme to na lidech, cyklostezka musí být přístupná ze všech stran,“ sdělila Horynová.

Lyžařům ze zdejšího běžeckého oddílu Olfin Car Vella cyklostezka výrazně zlepší tréninkové podmínky pro děti a mládež. „Když trenér s dětmi vyrazil trénovat na silnici, byl jednou nohou v kriminále. Díky cyklostezce bez aut už se nemusíme bát o zdraví našich svěřenců,“ řekl člen oddílu Stanislav Opočenský.

Cyklostezka na Housce

Vybudovat se ji povedlo letos za 11,6 milionu korun, z toho 8,8 milionu korun poskytl formou dotace Státní fond dopravní infrastruktury. Z městského rozpočtu putovalo na stavbu 2,8 milionu korun.

Přestože cyklostezka vede příměstskými lesy, o které pečuje firma Lesy a parky Trutnov, asfalt budou zametat Technické služby. Podle Horynové by údržba neměla být náročnější, než v jiných lokalitách. U stezky podél řeky Úpy je také plno stromů a daří se dobře ji udržovat,“ upozornila.

Cyklisté a pěší se na stezku dostanou po stávajících stezkách a cyklotrasách (např. Po stopách bitvy 1866). Bruslaři a lyžaři se k místu mohou přiblížit autem od Bojiště nebo od Starého Rokytníku. „Příští rok chceme prodloužit přístupovou komunikaci od Bojiště, u ní bude odstavná plocha, kde lidé nechají auto a kousek k asfaltu dojdou pěšky. Přístup je i od Starého Rokytníku, kde je parkoviště pro asi osm aut. Budeme jednat o jeho rozšíření,“ uvedla Horynová.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama