reklama 

Úspěšný musher Radek Havrda končí se závoděním

15.9.2015  •  Aktuality  • 
čtenost 2538

Trutnov - Ještě počátkem léta se vlčický Radek Havrda chystal na novou sezónu. Chtěl v ní potvrdit pozici jednoho z nejlepších evropských musherů. Nyní je jasné, že v zimě psí spřežení po zasněžených horách prohánět nebude. Kvůli zdravotním problémům v rodině končí se závoděním.

Úspěšný musher Radek Havrda končí se závoděním

Nečekanou zprávu zveřejnil před pár dny na facebooku. „Manželka má vážné zdravotní problémy, takže mám teď jiné starosti a na mushing prostě není čas. Moje výsledky byly výsledkem pomoci a harmonie celé rodiny, takže mám všem za ty roky co vracet,“ potvrdil naší redakci telefonicky.

Proto musí rozprodat slavnou a špičkově vytrénovanou smečku, s kterou oslnil v savojských Alpách či ruské Kalevale.

Pro některé lidi možná nepochopitelné rozhodnutí považuje Havrda za logické. „Nemělo by smysl nechat pobíhat po naší zahradě o pár metrech psi, kteří jsou zvyklí naběhat tisícovky kilometrů. Potřebují trénink a závodění, bude jim lépe u někoho, kde budou moct běhat. Budu rád, když ještě něco dokážou,“ prohlásil.

K mání je asi šestnáct psů. „Nabídl jsem je k prodeji, už včera si pro dva přijel kamarád z Polska. Psi ale prodám jen těm, u kterých mám jistotu, že budou v dobrých rukách,“ dodal Radek Havrda. Nechá si jen psi, kteří už sportovní kariéru mají za sebou. Včetně legendární feny Heni, dlouholetého lídra vlčické smečky.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama