reklama 

Využijte vlastní tuk ke svému prospěchu. Likviduje jizvy, omlazuje a zbavuje vrásek

4.4.2016  •  Aktuality  • 
čtenost 889
 •• Komerční sdělení

Nezatracujte své tukové polštářky. Pomohou vám zbavit se vrásek i jizev.

Využijte vlastní tuk ke svému prospěchu. Likviduje jizvy, omlazuje a zbavuje vrásek

Ano, skutečně nemusíte na své tukové buňky jen žehrat. Moderní plastická chirurgie je dokáže využít k vašemu prospěchu. Díky unikátní metodě nazývané jako lipofilling, se tuk z míst, kde ho nechcete, přesune tam, kde ho budete milovat. Nevěříte? Přečtěte si, co o novince v oblasti estetické chirurgie říká ten nejpovolanější - Radek Lhotský z Ambulance plastické chirurgie v Trutnově.

Mít nějaký tuk navíc je fajn
Omlazení obličeje, vyhlazení jizev, zvětšení prsou, korekce deformit po úrazech – to je jen malý výčet zákroků, při nichž je podle plastického chirurga Radka Lhotského použití vlastních tukových buněk vhodné a velmi efektivní.

„Tuk nemusí našemu tělu jen škodit, pokud ho samozřejmě není tolik, že ohrožuje funkce vnitřních orgánů. Tukové polštářky na břiše, bocích nebo stehnech můžeme v rámci plastické chirurgie skvěle uplatnit,“ říká lékař s tím, že jeho hlavní výhodou je snadná dostupnost, cenová výhodnost a dlouhodobý pooperační efekt.

Vlastní tuk doplní, co časem zmizelo
Tuku nám přirozeně ubývá. „Atrofie tkání potká postupem času každého, v různé míře a na různých místech. Nejčastěji a nejvíce viditelně se projevuje samozřejmě v obličeji. Vznikají tak jemné i hluboké vrásky, kožní nadbytky a převisy,“ vysvětluje R. Lhotský.

Vlastní tuk je podle současných plastických chirurgů vynikajícím doplňkem většiny estetických zákroků v obličeji. Vyplňují se jím vrásky, aplikuje se k regeneraci, ale pomáhá také korigovat starší jizvy. Často je používán ke korekci deformit vzniklých v důsledku úrazů, operací nebo vývojových vad. Lékaři s jeho pomocí zvětšují objem prsou a hýždí, eliminují strie.

Stock Photo 33447498 Fat Checking

Tuk? Výplňový materiál číslo 1
Tuková tkáň se stává žádaným výplňovým materiálem. Na rozdíl od materiálů založených například na kyselině hyaluronové, u něj naprosto odpadá riziko reakce na cizí těleso v organismu a hojení je zcela bezproblémové.

Podle plastického chirurga je velmi výhodné, že v místě aplikace se vstřebá pouhých 30-50 procent použitého objemu tuku. Zbytek na místě trvale zůstane. Což nelze říci o již zmíněné kyselině hyaluronové, jejíž účinek po 6-12 měsících úplně vymizí.

„Ani v hojení nepůsobí pacientům žádné potíže. Mám na mysli obtěžující a těžko řešitelné granulomy, které typicky vznikají u vybraných výplňových materiálů. Ty se v případě transplantace vlastního tuku neobjevují,“ doplňuje R. Lhotský.

Transport tuku: Odebrání, separace, návrat
Přenos tukových buněk se v rámci plastické chirurgie používá několik málo let. Jde ale o obor progresivní, četnost zákroků neustále roste.
Než lékař přistoupí k samotné aplikaci tuku, nejprve ho šetrně odsaje, zpracuje a připraví na přenos, a pak pomocí kanyly umístí tam, kde je potřeba. „Takovým zákrokem získáváme materiál, který se skvěle uchytí a napojí na stávající cévní zásobení. Tukové buňky jsou velmi životaschopné,“ popisuje R. Lhotský.

Zákrok je prováděn většinou v lokální anestezii, bez potřeby hospitalizace.

Bolest ani jizvy nehrozí
Řada klientů má před zákrokem mírné obavy z bolestivosti, délky hojení nebo jizev. Nic z toho není na místě,“ uvádí plastický chirurg.

Výsledek transferu tukových buněk vypadá velmi přirozeně. Pokud není zákrok spojen s odstraněním kožních převisů, je hojení velmi rychlé. Vpichy se rychle „ztratí“ a bolest vymizí takřka okamžitě po zákroku.

Takzvaný lipofilling poskytuje jako první v regionu ambulance plastické chirurgie v Trutnově. Pracoviště v Masarykově poliklinice staví na individuálním přístupu ke klientům, pečlivé práci a vstřícnosti. Objednat ke konzultaci se můžete telefonicky (499 859 755, 499 813 978) nebo e-mailem (ordinace@chirurgietrutnov.cz).

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama