reklama 

V Poříčí vzniká nová čtyřdráhová kuželna. Pořídili jsme první záběry

8.7.2016  •  Aktuality  • 
čtenost 2803

Trutnov - Ještě před pár týdny nevyužívaná část bývalé Kary v Poříčí se mění doslova před očima. Místo jedné haly bude nová kuželna.

V Poříčí vzniká nová čtyřdráhová kuželna. Pořídili jsme první záběry

Kdo zná starou kuželnu u Lidlu, pozná na první pohled zásadní rozdíl. Místo dvou má nově budované sportoviště čtyři dráhy. Splní se tím odvěké přání kuželkářů - jejich domácí hřiště konečně bude mít ligové parametry. Rozšíření navíc umožní trénovat současně většímu počtu hráčů.

Základní konstrukce s dřevěným roštem a žlábky už jsou hotové. Z náročnějších prací zbývá jen položit na zhruba dvacet metrů dlouhé a 1,7 metrů široké dráhy speciální laminátové desky. A také zprovoznit kuželkářskou technologii. Podívejte se na fotografie.

Kromě moderních drah bude kvalitní i další zázemí. Hlediště pro asi padesát diváků, šatny pro hráče i rozhodčí se sprchami a toaletami, a rovněž klubovna. Výhodou při mistrovských zápasech bude i přímé napojení na vedlejší restauraci.

Kuželna má být hotová v půlce prázdnin. První soutěžní utkání se v ní odehrají v září. Sportoviště vzniká v objektu společnosti Pratr, ale vybavení, nábytek a technologie za zhruba dva miliony korun pořídilo město. Majiteli domu bude platit měsíční nájem 67 tisíc korun. Smlouva o nájmu je uzavřená na deset let, s opcí na dvakrát deset let. Kuželkáři by tak měli mít na třicet let nové útočiště právě v Poříčí.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Michal Bogáň

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama