reklama 

Chystá se dobrovolný úklid města. Pomůžete taky?

14.4.2016  •  Aktuality  • 
čtenost 801

Trutnov - Desítky lidí se v sobotu chystají uklidit místní přírodu od odpadků. Vyčistit chtějí čtyři lokality - koryto řeky Úpy, Kryblici, Poříčí a Zelenou louku.

Chystá se dobrovolný úklid města. Pomůžete taky?

Dobrovolníci budou vyzbrojeni rukavicemi a pytli na odpadky. „Sbírat se bude hlavně civilizační odpad, tedy PET lahve, polystyren a další výrobky, které do přírody nepatří,“ naznačuje Martin Kynčl, organizátor akce Čistá řeka Úpa.

Počátkem dubna provedl inspekční pochůzku. „Cestou jsem narazil na dvě televize, jednu matraci, kočárek a nákupní košík. To je ale z neočekávaného odpadu vše. Podél řeky je standartní bordel v podobě petlahví, látek a igelitů zavěšených na větvích říčního porostu. Nevypadá to moc hezky,“ uvádí na webu cistarekaupa.cz.

Kdy a kde

Úklid řeky začíná
v 9.30 hodin
v Poříčí u Elektrárny (hned za mostem)
v 10 hodin
parkoviště u autobusového nádraží
v 10.30 hodin
Horní Staré Město, roh ulic Slovenská a Úpská

Úklid města začíná
v 10 hodin
v Poříčí u fotbalového hřiště
na Kryblici u pensionu Úsvit
u růžové budovy Základní školy Mládežnická

Do akce vyrazí dobrovolníci na třech místech: v Poříčí u odbočky na Lhotu (v 9.30 hodin), u autobusového nádraží (v 10 hodin) a na Zelené louce (v 10.30 hodin). „Nikoho ale do ničeho nenutím. Hlavní motivací k účasti je dobrý pocit udělat něco pro životní prostředí. I kdybych se měl do čištění řeky pustit sám, bude to stát za to," uzavírá Kynčl.

Sám ale rozhodně nebude. Navíc se někteří lidé přidali i s úklidem jiných lokalit v rámci celonárodní akce Ukliďme Česko. Například na Kryblici. “Budeme uklízet okrajová místa, která jsou nejvíc zaneřáděná. Hlavní úklid bude na mezích a podél cest od Úsvitu směr dozadu k baseballovému hřišti. Meze od lesa za Úsvitem až skoro k Bognerce,“ tvrdí na facebooku pořadatel Martin Jiránek.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Pavlína Kynčlová, cistarekaupa.cz 

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama