reklama 

U Drobka se zlatilo, s Černou perlou vyhrál Litomyšlský korbel

27.4.2016  •  Aktuality  • 
čtenost 932

Trutnov - Když v polovině minulého roku dosáhl obsadil třetí místo v soutěži doma vařených piv v Kostelci u Holešova, zdálo se to být jako náhoda. Časem se však ukázalo, že jeho tmavý ležák Černá perla 13° je znamenitý mok. To se projevilo i na dalších soutěžích, kterých se domovarník piva Vladimír Matoušek účastnil.

U Drobka se zlatilo, s Černou perlou vyhrál Litomyšlský korbel

Matoušek, řečený Drobek s tmavým ležákem obsadil ještě třetí příčku na Moravian Homebrewers Meeting v Brně, kde už tvrdil, že v Trutnově se doma vaří skvělé pivo. Pak už se jenom lepšil. V kategorii B, polotmavá a tmavá piva spodně kvašená, obsadil s Černou perlou druhé místo letos v březnu na soutěži Kostelecké chmelovárek 2016 v Kostelci u Holešova. Nyní se konečně zazlatil.

Nedávno se totiž zúčastnil 1. ročníku klání O Litomyšlský korbel 2016 pořádaný v restauraci Na Veselce v Litomyšli. Soutěžil v kategorii Divoká karta opět se svým srdečním pivem Černá perla 13°. V kategorii černý ležák speciál bylo 29 účastníků. Drobek se dostal do stříbrného pásma a na  body zvítězil. Kromě ocenění mu bude odměnou zájezd se Sdružením přátel piva na prohlídku rakouských minipivovarů.

„Ocenění si velice vážím. Pokaždé když vařím pivečko, tak do várky „hodím“ kousek toho srdíčka. Nejvíce jsem samozřejmě hrdý, že výborné pivo se vaří v Krkonoších a můžu se ctí reprezentovat své rodné město Trutnov,“ culí se Drobek a zdůrazňuje příjemný pocit, který na soutěžích provází trutnovské domovarníky. „Když někam přijedeme, už se o nás ví  a mluví s respektem,“ říká vítěz.

Už dnes se velmi těší na další ročník. Pokud budou vyhlášeny kategorie, chystá se předvést i další svá domácí piva - polotmavý ležák Drobek 12° a  světlý  ležák Laďusek 12°. „Musím také ocenit, že na soutěži jsme si mohli s ostatními vyměnit cenné informace a zúčastnit se perfektních přednášek, které byly na velice dobré úrovni,“ dodal domovarník piva Vladimír Drobek Matoušek.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv Vladimíra Matouška

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama