reklama 

Oslava 1. máje? S traktorem v louži

1.5.2016  •  Aktuality  • 
čtenost 3307

Trutnov - Svérázně pojali prvomájovou oslavu svátku práce ve Vlčicích. Vypravili napříč obcí průvod traktorů, zemědělských strojů a dalších, často podomácku vyrobených samohybů. Některé navíc poslali do pověstné louže.

Oslava 1. máje? S traktorem v louži

Byla to recese se vším všudy. Do průvodu vyjelo vše, co mělo kola a motor. Žádná omezení pořadatelé nevyhlásili, takže o technické zajímavosti nebyla nouze. Řada strojů vezla rodinné příslušníky, často ve stylu známé hlášky z filmu Slavnosti sněženek: To je dost, žes nás taky jednou vyvez!

Navíc se někteří „motoristé“ vyzdobili po vzoru alegorických vozů z dob socialismu. Po silnici plné mávajících spoluobčanů se táhla kolona 45 strojů. „Bylo jich o šest víc než loni, takže rekordní účast. Opět dorazili i někteří přespolní,“ prohlásil Karel Petr, mluvčí pořádajícího spolku Samohyb Vlčice.Do divácky atraktivního průjezdu louží vyrazili jen ti nejodvážnější. Někteří nechtěli svůj vyšperkovaný stroj v blátě utopit, sami se zašpinit, anebo se dokonce převrátit, jako se to povedlo řidiči v nissanu. „Terén byl proti loňsku určitě náročnější. S rizikem nehody ale účastníci průjezdu počítají, na startu mají ceduli Na vlastní nebezpečí,“ zdůraznil Karel Petr.

Za slunečného počasí dorazilo na traktoriádu zhruba pět set lidí. „Bude to asi stejný počet, jako máme obyvatel v obci. Od té doby, co tu máme satelit, je nás ve Vlčicích pět set,“ smál se mluvčí spolku Samohyb.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama