reklama 

Komunista Ondráček naštval Ukrajince, vyrazil do Donbasu

16.1.2016  •  Aktuality  • 
čtenost 1065

Trutnov - Ondráček a Ukrajina. Dvě slova, která po měsíci opět plní webové stránky českých zpravodajských serverů. Komunistický poslanec a trutnovský zastupitel totiž vycestoval do ukrajinské oblasti Doněck, nyní kontrolované proruskými povstalci. Média referují o cestě jako o nelegální.

Komunista Ondráček naštval Ukrajince, vyrazil do Donbasu

Zdeněk Ondráček a jeho stranický kolega Stanislav Mackovík podle Ukrajinců porušili pravidla pro vjezd do země. Jejich třídenní cesta nebyla podle tamních médií projednaná s kyjevskými úřady. Je vnímána jako neúcta vůči ukrajinské svrchovanosti a v rozporu s oficiálním postojem České republiky a Evropské unie, které odsuzují ruskou agresi vůči Ukrajině.

Podle agentury Interfax-Ukrajina má nyní Ondráček na východě Ukrajiny v samozvané Doněcké lidové republice za cíl shromažďovat informace o důsledcích nepřátelských akcí a o humanitární situaci, a také navázat kontakt s civilisty. Kyjev připomíná, že Ondráček je členem poslanecké Stálé komise pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby. (více čtěte zde)

Trutnovský zastupitel se zatím k případu veřejně nevyjádřil. Podle některých českých médií se zřejmě jedná o jeho soukromou cestu. Ukrajina ho už dříve umístila na seznam nežádoucích osob a zakázala mu vstup do země.

Ondráček několikrát veřejně komentoval dění na Ukrajině, kritizoval přitom USA, NATO, Evropskou unii a českou vládu (více čtěte zde). Často ale čelí sám kritice za svoje předlistopadové působení v policejních složkách. Jako bývalý příslušník Veřejné bezpečnosti zasahoval v lednu 1989 proti mladým lidem demonstrujícím za svobodu v rámci tzv. Palachova týdne.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama