reklama 

Tříkrálová sbírka začala, výtěžek pomůže dětem v pěstounské péči a s hendikepem

4.1.2016  •  Aktuality  • 
čtenost 723

Trutnov - Ulicemi našeho města chodí tři králové. Malí koledníci podle tradice lidem zpívají, přejí úspěšný nový rok a věnují drobné dárky. Na oplátku prosí o peněžní příspěvek do zapečetěné pokladničky s logem Charity.

Tříkrálová sbírka začala, výtěžek pomůže dětem v pěstounské péči a s hendikepem

Do města vyrazili malí dobrovolníci poprvé dnes po čtvrté hodině odpoledne. Hned po úvodním symbolickém obřadu žehnání v kostele Narození Panny Marie jim lidé začali vhazovat do pokladniček první bankovky. „Vždy se snažím aspoň menší částkou přispět těm, kteří si nemůžou sami pomoci kvůli sociální situaci nebo kvůli nemoci,“ řekla jedna z prvních dárkyň Eliška Baráková.

Loňský rekord

Charitativní Tříkrálová sbírka měla loni úspěch. V Trutnově a okolních obcích se povedlo vybrat rekordních 161 tisíc 185 korun.

V roce 2014 dobrovolníci vybrali 123 tisíc 149 korun.

Výtěžek letošní Tříkrálové sbírky 2016 bude použit na národní i zahraniční humanitární pomoc. Část zůstane Oblastní charitě Trutnov. „První část bude použita na nákup nového devítimístného automobilu, který bude sloužit k přepravě dětí s hendikepem do základní speciální školy a dále pro výlety a respitní víkendové pobyty dětí z pěstounských rodin,“ uvedla koordinátorka sbírky Martina Vágner Dostálová z Oblastní charity Trutnov.

DSC 0439

Druhá část výtěžku poputuje na podporu Centra dobrovolníků na realizaci dvou dobrovolnických projektů. „Projekt Michaela pomáhá hendikepovaným, sociálně slabým a seniorům. Projekt Štěpán pomáhá dětem, mládeži a rodinám v jejich volném čase,“ upřesnila Dostálová.

Koledníci budou chodit Trutnovem do neděle 10. ledna. Objeví se nejen v ulicích, ale postupně se dostanou i do škol, institucí a někdy i do domovů. „Za malý příspěvek do zapečetěné pokladničky vás odmění drobnou pozorností a požehnáním vašemu domu nápisem K+M+B 2016,“ řekla Dostálová s tím, že si váží všech, kteří chtějí pomáhat. „Všem, kteří se jakýmkoliv způsobem zapojíte a přispějete k úspěšnému uskutečnění této sbírky, patří velký dík a uznání,“ dodala.

Tříkrálovou sbírku opět podpoří koncertem smíšený pěvecký sbor Chorea Corcontica (pod vedením Evy Slaninové) - uskuteční se v neděli od 14 hodin v kostele Narození Panny Marie. Jako host navíc vystoupí pěvecký sbor trutnovského gymnázia Colours of GTU vedený sbormistrem Vojtěchem Kábrtem.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama