reklama 

Šéfem dozorčí rady je podnikatel Kasper, nemocnici dočasně řídí lékař Šimák

17.3.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 2269

Trutnov – Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje 1. března odvolal z funkce ředitele Oblastní nemocnice Trutnov Romana Koudeleho. Jako důvod tehdy uvedl dlouhodobé neřešení napětí a mezilidských vztahů v nemocnici. Dočasným řízením nemocnice byl pověřen primář oddělení ARO Martin Šimák. Včera večer poprvé zasedla nová dozorčí rada, jejímž předsedou byl zvolen zdejší známý podnikatel Rudolf Kasper.

Šéfem dozorčí rady je podnikatel Kasper, nemocnici dočasně řídí lékař Šimák

„Zástupce akcionáře se na mě obrátil s nabídkou, abych přijal členství v dozorčí radě. Rozhodl jsem se toto členství přijmout, protože trutnovskou nemocnici považuji za jednu z nejdůležitějších institucí v regionu,“ prozradil na včerejší tiskové konferenci Kasper, který považuje za velký problém této instituce interní komunikaci, motivaci zaměstnanců, předávání si informací a komunikaci navenek.

„Věřím, že dozorčí rada je schopná užším způsobem spolupracovat s představenstvem nemocnice a směřovat ji tak, aby fungovala ještě lépe než dosud. Ekonomicky je na tom dobře, ale potýká se s nedostatkem personálu, což se určitě ještě několik let nezmění,“ poznamenal šéf dozorčí rady. V současné době běží výběrové řízení na nového ředitele nemocnice, které bude uzavřeno 20. března. Na post ředitele se však příliš kandidátů nehrne, což potvrdil i Miroslav Procházka, předseda představenstva Zdravotnického holdingu. „Zatím máme jednoho kandidáta, ale předpokládám, že většina přihlášek dorazí v posledních dvou dnech,“ věří.


Včera se poprvé sešla nová dozorčí rada nemocnice, kterou vede Rudolf Kasper.

Zastupující ředitel nemocnice Šimák slíbil, že do vyhlášení výsledků výběrového řízení na nového ředitele se pokusí postupně zklidnit situaci v nemocnici. „Budu se snažit o zlepšení vnímání nemocnice nejen mezi personálem, ale i občany města Trutnova. Pokusím se, aby fungovala ke spokojenosti zaměstnanců i všech obyvatel,“ řekl Šimák, který si myslí, že základem dobrého chodu nemocnice, je dobrá komunikace mezi lidmi. „Pokud tomu tak nebude, mezilidské vztahy se nikdy nezlepší. Lidi je třeba motivovat tím, že se s nimi bude komunikovat.“

Jak se nechal slyšet náměstek hejtmana pro zdravotnictví Aleš Cabicar, trutnovská nemocnice je jedním ze základních pilířů celé zdravotnické soustavy v kraji. „Od zvolení nové dozorčí rady a později také výběru nového ředitele si slibujeme obnovení důvěry mezi personálem v nemocnici a občanů,“ uvedl. Také starosta a krajský zastupitel Ivan Adamec si přeje, aby v nejbližší době došlo ke stabilizaci v nemocnici.


Do výběru nového ředitele nemocnici řídí anesteziolog Martinj Šimák.

„To, co se tady dělo v poslední době, je zřejmě důsledek toho, co se tady dělo řadu měsíců a možná i několik let. Personální problémy nezačaly teď, ale táhnou se tady léta. Teď je velký úkol vybrat ředitele, který si na svůj nelehký úkol troufne a nemocnici pozvedne. Bude také hodně záležet na primářích. Pokud se oni nebudou starat o to, jak fungují jejich lékaři a další zdravotní personál, tak se to klima nezmění. Nebude to jednoduchý úkol,“ dodal starosta.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama