reklama 

Barokní rej přenese 300 let zpět, pomůže Braunovu Betlému

17.6.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 623

Kuks – Chcete dobře využít volný den? Máme pro vás tip na výlet. Vydejte se dnes na nedaleký Kuks. V barokním areálu budete vtaženi do období hraběte Šporka. V 10 hodin zde totiž vypukla velkolepá slavnost, jakou areál ještě nezažil - Baroko naoko.

Barokní rej přenese 300 let zpět, pomůže Braunovu Betlému

Až do 22 hodin nabídne nabitý program nejen stovky kostýmovaných postav, ale také barokní jarmark, vystoupení tanečníků, kejklířů i loutková představení. Samozřejmostí jsou dobové dětské atrakce v bylinkové zahradě, vojenské ležení císařských vojáků i netradiční prohlídky hospitalu s živými kostýmovanými obrazy. Vše pak vyvrcholí večerní ohňovou show.

„Čeká vás svět masek, nádherných šatů a dámských vějířů, ale i kyrysů a zbraní. Potkáte průvody urozených pánů, komtes a dvorních dam, kejklíře, artisty a hudebníky,“ zvou na tuto mimořádnou událost pořadatelé. Slavnost se koná na obou březích Labe. V hospitalu Kuks i v bývalých lázních.

Louky uprostřed obsadí jednotka císařských vojáků. Prohlídky špitálu doplní živé obrazy kostýmovaných herců, které představí život v Kuksu před třemi staletími. Mimořádně budou probíhat i večerní prohlídky. Veškerý výtěžek z akce je věnován na obnovu Braunova Betléma.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: zkuskuks.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama