reklama 

Skauti „lynčovali“ neúspěšné stavitele města a na louce svedli ponožkovou bitvu

10.6.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 1319

Trutnov – Stavitelé, kteří nedbale vystavěli Trutnov, byli včera veřejně „lynčováni“. Byla to výstraha pro ty, kteří měli město vystavět znovu a lépe. „Dave, těšíš se na toto velké lynčování,“ ptal se sugestivně z jeviště spíkr. „Anóóó,“ křičelo nejdříve hlediště. Pak se v někom zlomilo svědomí a navrhnul záchranu těch, kteří měli být lynčováni. Jak už to ale při podobných masových produkcích chodí, zvítězila touha po pomstě.

Skauti „lynčovali“ neúspěšné stavitele města a na louce svedli ponožkovou bitvu

„Lynčovat, lynčovat, lynčovat,“ volal dav, zatímco skautští vedoucí – neúspěšní stavitelé města stáli v amfiteátru Na Bojišti a byly na ně potupně vyprázdněny kbelíky s barevnou vodou. Nešlo samozřejmě o skutečný lynč, ale o skautskou recesistickou akci, která byla prologem velké hry související s právě probíhajícím největším skautským festivalem Obrok.

Hned poté spíkr účastníkům hry podrobně vysvětlil pravidla a čtyři početné bojové formace byly byly na pažích označeny červenou, modrou, žlutou a černou páskou. Desítky skautů vyrazily na velkou louku nad Bojiště, kde se odehrála neúprosná bitva mezi obránci a sběrači. Zbraní pak byly ponožkami vyztužené ponožky. To byl začátek stavby nového Trutnova s použitím měkkého a tvrdého dřeva i klád.

 

Pátým týmem byl zároveň drak, jako symbol města, tvořený servisním týmem. „Nezajímá ho dřevo, ale může bojovat. Je v podstatě nesmrtelný a má více hlav. Pokud je mu setnuta jedna, objeví se okamžitě další dvě,“ vysvětlil nám skaut zvaný Williák. Bitva účastníky pochopitelně bavila a brzy se dostali do varu. „Myslím, že to bylo zpestření našeho pobytu v Trutnově. Kdo se zúčastnil, určitě nelitoval,“ myslí si sedmnáctiletý David.

Festival Obrok pokračuje i dnes tak zvaným VaPrem, což je den plný přednášek a diskusí s pozvanými hosty, známými i méně známými osobnostmi. „Skauti mohou nakouknout „pod pokličku“, dozvědět se něco, co dosud neznají a některé poznatky využít v běžném životě či skautingu,“ uvádějí skautky Marťa a Twiggy. Mezi pozvanými byl například velmi oblíbený Kazma Kazmitch, vlastním jménem Kamil Bartošek, moderátor a producent pořadu One Man Show, který vysílá internetová televize.

Letošní festival Obrok bude pro zájemce zítra zakončen mší svatou na šťastnou cestu domů. Organizátoři připomínají, že po ukončení festivalu lze zavzpomínat ve vlaku na to, co skauti letos Na Bojišti zažili a zároveň přijet na Obrok zase ob rok.

 

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinyk.cz
Foto: Jan Bartoš, Hynek Šnajdar  

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama