reklama 

Stezku korunami stromů otevřou první červencovou neděli, požehná ji kněz

16.6.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 4569

Trutnov – A je to tady! Stavba unikátního projektu Stezka korunami stromů Krkonoše na úpatí Černé hory v Janských Lázních je téměř ve finále a čeká ji uvedení do provozu. V neděli 2. července stezka přivítá první návštěvníky. Přestřižení pásky a slavnostní otevření je naplánováno na 11. hodinu.

Stezku korunami stromů otevřou první červencovou neděli, požehná ji kněz

Pro návštěvníky po otevření stezky, která se budovala od září minulého roku, je připraven nabitý celodenní program. „Vůbec poprvé se budou moci lidé projít novou stezkou až do vrcholků stromů. Těšit se lze také na hudební koncerty a pestrý doprovodný program, který si užijí nejen dospělí, ale i děti,“ řekl Filip Pekárek, jednatel společnosti Stezka korunami stromů Krkonoše. Zbrusu nové stezce požehná římskokatolický kněz Zbigniew Czendlik. „Návštěvy pana Czendlika si moc ceníme a jsme rádi, že naší stezce udělí požehnání,“ uvedl jednatel.

Po otevření si kromě možnosti užít si procházku po stezce a vychutnat si dech beroucí výhledy z vyhlídkové věže návštěvníky čekají v pravé poledne a v 15 hodin dva koncerty skupiny The Tap Tap a v 16 hodin koncert zpěvačky Ewy Farne. „V mezičase se uskuteční rovněž vystoupení na chůdách či balónková show. Speciálně pro děti je nachystána například animační interaktivní show, dále se budou moci vydovádět ve skákacím hradu nebo si nechat pomalovat obličeje. Chceme, aby si akci užila celá rodina,“ zve na otevření Pekárek.

Podle tvůrců Stezky korunami stromů Krkonoše jde o projekt, který umožní návštěvníkům poznat Krkonoše ze zcela nové perspektivy, od kořenů po koruny stromů. Partnerem Stezky je Správa Krkonošského národního parku, která prostřednictvím nevšední podzemní expozice návštěvníkům představí, jak důležitá je půda pro život lesa. Na větších panelech a 40 menších informačních tabulkách vybavených kukátkem rozmístěných po celé stezce jim přiblíží rozdíl mezi „pěkným“ a „nepěkným“ lesem.

Zábavnou cestou se tedy dozvědí zajímavosti o okolní přírodě. „Je pro nás důležité, aby tuto možnost měli úplně všichni. I proto je stezka v celé své délce bezbariérová a navštívit ji tak mohou i vozíčkáři či rodiny s kočárky,“ dodal jednatel Pekárek. Od slavnostního otevření bude stezka návštěvníkům a zájemcům k dispozici každý den s výjimkou 24. prosince.

(hyš, tz)
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv Stezky korunami stromů Krkonoše

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama