reklama 

Studie má přispět ke zlepšení dopravní situace v České čtvrti

16.6.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 1442

Trutnov – Zefektivnit provoz v České čtvrti. To je záměr, jak zlepšit dopravní situaci v této lokalitě. Proto se město spojilo Dopravní fakultou Jana Pernera pardubické univerzity, aby společně připravily dopravně technickou studii.

Studie má přispět ke zlepšení dopravní situace v České čtvrti

Návrh si bude moci veřejnost prohlédnout ve středu 21. června od 16 hodin ve velkém sále městského úřadu, kde dojde k veřejné prezentaci a zájemci se tam dozvědí další důležité informace.  Dokument navrhující řadu řešení připravila pardubická fakulta po ročním sběru dat, provedených průzkumech a analýzách.

„Za poslední dvě dekády se rapidně zvýšil počet vozidel na silnicích a my si velmi dobře uvědomujeme, že i v této části Trutnova je problém jak s frekvencí dopravy, tak s místy určenými pro parkování,“ vysvětluje starosta města Ivan Adamec. Studie navrhuje několik změn vyžadujících stavební úpravy.

Jednosměrný vjezd na kruhový objezd u polikliniky by měl být obousměrný. Na křižovatce u Radia by mohl vzniknout odbočovací pruh pro auta přijíždějící od vlakového nádraží a odbočující na Českou čtvrť. V některých ulicích bude také jednosměrný provoz. Studie rovněž navrhuje vybudování kruhového objezdu na křižovatce u Střední zdravotnické školy. „Změny začneme zavádět postupně,“ dodal starosta.

(hyš, tz)
hynek@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama