reklama 

V nemocnici vzniknou nové laboratoře za 265 milionů

13.6.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 902
 • komentářů 1

Trutnov – Velká investice čeká trutnovskou nemocnici. Ještě v letošním roce, pokud projekt schválí krajské zastupitelstvo, by mohla být zahájena rekonstrukce několik budov, kde jsou umístěny laboratoře několika oddělení, které jsou v nevyhovujícím technickém stavu. Královéhradecký kraj na tuto akci vyčlenil 265 milionů korun.

V nemocnici vzniknou nové laboratoře za 265 milionů

„Kvůli složitosti celé akce a především kvůli zabezpečení co možná nejkratšího výpadku péče o pacienty bude tato rekonstrukce rozdělena do dvou etap. První zahrnuje přestavbu objektu oddělení lékařské mikrobiologie a imunologie (OLMI), ve druhé etapě dojde k demolici budovy oddělení klinické biochemie (OKB), na jehož místě vznikne pracoviště konsolidovaných laboratoří,“ řekl Aleš Cabicar, náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví.

Objekt OLMI (budova K) bude zrekonstruován jen částečně. Touto přestavbou se ale vyřeší nahrazení provozu přilehlé budovy OKB (pavilon B a C), která bude zbourána a na jejím místě vyroste nová budova konsolidovaných laboratoří. V tomto objektu bude navíc zřízeno i transfuzní a hematologické oddělení. Tím dojde k uvolnění pronajatých prostor mimo areál nemocnice a přestěhuje se sem také oddělení nukleární medicíny.

„Vedle zmíněných prací bude rekonstruována i budova G, která v současné době slouží jako pracoviště oddělení nukleární medicíny. V objektu budou po přestavbě vybudovány kanceláře ředitelství nemocnice,“ doplnil náměstek Cabicar a dodal, že dosud vedení trutnovské nemocnice sídlilo ve třetím patře objektu OLMI, kam se nyní přestěhují konsolidované laboratoře a bude v něm zřízeno oddělení centrálního příjmu.

PLÁN AREÁLU OBLASTNÍ NEMOCNICE TRUTNOV
(žlutě jsou označeny objekty, kterých se projekt týká)

(hyš, tz)
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv nemocnice

 

Diskuse

14.6.2017 Dagmar Chrástková
Dobrý den, články o rekonstrukci laboratoří již čteme od roku 2007. Od té doby také navrhujeme prostory, přístrojové vybavení,... Nebylo by lepší psát o skutečnostech nikoli o zbožných přáních? Chrástková-OKB

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama