reklama 

Hornický skanzen přivítal 11 111. návštěvníka, dočkal se odměny

14.7.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 790

Trutnov – Dalšího historicky významného mezníku se dočkal hornický skanzen v Žacléři. Včera totiž přivítal 11 111 návštěvníka. „Tou šťastnou byla paní Jaroslava z Prahy, která do trutnovského regionu přijela na dovolenou. To, že se stala součástí turistického působení skanzenu, ji velmi potěšilo,“ oznámila nám za měděný důl Bohumír Květa Dufková.

Hornický skanzen přivítal 11 111. návštěvníka, dočkal se odměny

To, že se stala 11 111. návštěvnicí, ji osobně oznámil Jaroslav Votoček, ředitel divize jedné žacléřské firmy. S gratulací a darem přišel také Karel Novotný, ředitel obecně prospěšné společnosti Důl Jan Šverma. Jaroslava z Prahy dostala poukaz pro dvě osoby na atraktivní pobyt v penzionu Centrum v malebné přírodě na březích přehrady Slezská Harta. Zajímavou cenou byla také kniha Hornictví na Žacléřsku, vydaná v roce 2015.

„Ty jedničky mi jsou v životě snad osudné. Celý život jsem bydlela v domě s číslem popisným 111. Na prohlídku skanzenu jdu v jednu hodinu odpoledne a stanu se 11 111. návštěvnicí. Úžasné,“ neskrývala nadšení i překvapení z darů Jaroslava z Prahy. „Také měděný důl Bohumír v Jívce na Trutnovsku se letos dočká 11 111. návštěvníka,“ uvedla Dufková.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Květa Dufková

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama