reklama 

Bike park bude uzavřen, není to ale konec freestylového sportu v Trutnově

12.4.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 2052

Trutnov – Nesplňuje legislativní nařízení, certifikaci a normy platné v České republice. Proto se provozovatel sportovních zařízení, společnost MEBYS Trutnov, po dohodě s městem rozhodl uzavřít místní bike park, který je v provozu v různých obměnách od roku 2012. Park umístěný mezi atletickým a tenisovým areálem byl původně vytvořen pro velmi populární akci Bike Hall Contest, tedy závody na BMX a MTB kolech.

Bike park bude uzavřen, není to ale konec freestylového sportu v Trutnově

Dnešní návštěvníci parku nejsou však pouze jezdci na kolech BMX, ale i jezdci na freestyle koloběžkách. „Bohužel dřevěné překážky mají určitou životnost. Některé nosné konstrukce již nejsou bezpečné a není možné na ně namontovat nové desky a nájezdy. Zub času v kombinaci s horským počasím udělaly své,“ uvedl Mgr. Radek Horák, zástupce ředitele společnosti MEBYS.

Podle něj byly navíc překážky vyráběné pro závody a nesplňují tak svojí velikostí, sklonem ani technologií předepsané normy a nařízení platná pro sportoviště s přístupem veřejnosti. „Vzhledem k tomu, že park navštěvuje především nezletilá mládež, přebíráme jako provozovatelé sportoviště odpovědnost za provoz a tím i bezpečnost, pořádek a úklid. Bohužel v současném stavu není možné v bike parku toto všechno zaručit,“ upozornil jednatel společnosti Ing. Petr Gaisler.

Ten kromě toho připomenul, že investice do repase, oprav, výměn překážek podle příslušných norem a certifikace by byla nejen neekonomická, ale velmi zdlouhavá i kvůli připravované budoucí investici. „Víme, že náš krok vyvolá velkou vlnu emocí, ale nám jde především o bezpečný provoz. Protože v bike parku došlo k několika vážným úrazům, které se naštěstí obešly bez trvalých následků, je tento krok logickým vyústěním,“ řekl Radek Horák, který veřejnost ubezpečil, že to není konec freestylového sportu ve městě.

V současné době se totiž jedná o projektu multifunkčního parku pro všechny vyznavače freestylových sportů v prostoru za koupalištěm, na které je již vydáno stavební povolení. „Na své by si měli přijít nejen jezdci BMX a MTB, ale především vyznavači skateboardingu a freestyle koloběžek. Centrum by mělo mít jasná pravidla s otevírací dobou, správce a dokonce i testovací centrum s půjčovnou a servisem.  To vše v návaznosti na cyklostezku, která vede okolo koupaliště,“ dodal jednatel společnosti Ing. Petr Gaisler.

(hyš, tz)
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv společnosti MEBYS

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama