reklama 

V Krkonoších začíná letní sezóna, rozjedou se tři lanovky

27.4.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 557

Trutnov – Ve východních Krkonoších začne o víkendu letní turistická sezóna. V této souvislosti se poprvé rozjedou o květnových prodloužených víkendech tři lanovky SkiResortu Černá Hora – Pec. Kabinková lanovka Černohorský Express z Janských Lázní na Černou horu, sedačková lanovka Hnědý vrch v Peci pod Sněžkou a sedačková lanovka Portášky ve Velké Úpě.

V Krkonoších začíná letní sezóna, rozjedou se tři lanovky

„Právě Portášky mohou turisté v květnu využít již denně. Jde o ideální nástupní místo k výletu na Sněžku,“ uvedla Zina Plchová ze SkiResortu. Kabinková lanovka Černohorský Express bude denně v provozu od 6. května, lanovka Hnědý vrch bude v květnu jen o víkendech a svátcích. Do denního provozu přejde až od 10. června.

O víkendu bude poprvé otevřená nová půjčovna terénních koloběžek v Janských Lázních. „Pro návštěvníky jsme připravili až osm kilometrů dlouhé sjezdy z Černé Hory. Na start koloběžkových tras je vyveze kabinková lanovka Černohorský Express,“ prozradila Plchová. Úplně poprvé se budou půjčovat i nová horská elektrokola.

„Horský terén nejvyšších českých hor dosud nebyl úplně pro každého. Nyní se na ta nejkrásnější místa Krkonoš dostanete prakticky bez námahy. Pro e-kola jsme také připravili několik tras, které cyklisty zavedou z Janských Lázní až na Luční boudu nebo na Malou Úpu a zpět,“ přiblížil ředitel SkiResortu Petr Hynek. K elektrokolu dostanou cyklisté podrobnou mapu cyklotras.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv SkiResort

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama