reklama 

Vlakové soupravy a kolejiště zachycené do nejmenších detailů

9.4.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 1055

Trutnov - Na tři dny ukázali zvědavcům své modelové království. Trutnovští modeláři od pátku do neděle obsadili prostory Malého sálu městského úřadu, kde připravili výstavu železničních modelů a kolejišť v provozu.

Vlakové soupravy a kolejiště zachycené do nejmenších detailů

„Je to již čtvrtý ročník. Vždy se snažíme veřejnosti nabídnout takový komplexnější pohled na to, co se v našem modelářském světě děje,“ prozradil Jiří Friede, předseda spolku Modelová železnice Trutnov. „Vždy se snažíme představit i české výrobce, aby se vědělo, že existují lidé, kteří se pro modeláře snaží něco dělat,“ dodal. Letos tak byly k vidění například modely řezané laserem z dílny Petra Štikara či Františka Dvořáčka.

Malí i velcí návštěvníci výstavy mohli žasnout nad propracovaností asi dvaceti kolejišť různých modelových měřítek s různými systémy řízení. V sále také běžela videoprojekce tematických filmů, probíhal workshop a hlasovalo se v soutěži trutnovských mateřských škol.

„Před výstavou děti dostaly papírový model, který si samy postavily a ozdobily. Jejich výtvory jsou tady vystavené a návštěvníci je hodnotí,“ vysvětloval Jiří Friede, kterého velmi potěšila letošní účast. Do soutěže Naše Mašinka 2017 se zapojilo sedm školek a vystaveno bylo sedmnáct exponátů.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Jan Bartoš

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama