reklama 

Gymnazisté oslavovali Hvězdné války, zvolili Temnou stranu Síly

11.5.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 900

Trutnov – Také zdejší gymnázium se premiérově připojilo k celosvětové oslavě Dne Hvězdných válek, filmové ságy George Lucase, která letos slaví čtyři dekády od uvedení prvního snímku Epizoda IV: Nová naděje. A studenti si tento den pořádně užili. Už zrána je u vchodu do školy vítali kantoři Jan Erben a Jiří Svoboda.

Gymnazisté oslavovali Hvězdné války, zvolili Temnou stranu Síly

Pro zasvěcené příznivce legendy Star Wars: oba byli oděni v kostýmech známých figur stoupenců Temné strany Síly: Erben - Kylo Ren a Svoboda - Darth Vader. „První možnost, jak se žáci mohli zapojit, bylo přichystané referendum, ke které straně Síly se naše škola přidá. Na výběr bylo samozřejmě mezi Světlou a Temnou stranou,“ vysvětlil Erben. Svoboda při této příležitosti zveřejnil výsledky referenda, ve kterém se studenti poměrem hlasů 5:4 přiklonili na Temnou stranu Síly.

Během tří dopoledních přestávek měl učitel Svoboda ve své učebně biologie připraveny desetiminutové bloky videí na vybraná témata - stroje a technika, nejlepší souboje a bitvy, slavné postavy ságy. „Dále jsme připravili interaktivní komiks, který studenti mohli během dne libovolně dotvořit. Přidat postavám komiksové bubliny s texty vlastním textem či kultovní hláškou,“ uvedl učitel.

O velké přestávce se konal happening v prostoru před ředitelnou, během kterého zazněly dnes již kultovní filmové melodie. Skladby ve svém volném čase nastudovaly dívky z druhého ročníku Jana Kunčarová  - kytara a Martina Skučková  - housle.  V závěru velké přestávky proběhlo i společné focení fanoušků Star Wars.

Poslední aktivitou tematického dne byl vědomostní kvíz, obnášející prostudování textů patnácti planet rozmístěných po třídách hlavních předmětů. Souboj vědomostí studentů byl vyhodnocen a odměněn v pořadí:  První Andrea Ildikó Anovčínová (Velmistr Jedi), druhý Lukáš Kašpar (Mistr Jedi), třetí Michal Dufek (Rytíř Jedi), čtvrtá Hana Soukupová (Padawan) a pátý Adam Burdych (Mladý Jedi).

Žáci jsou řazeni podle hierarchie rytířů Jedi, kteří přestavují Světlou stranu Síly a chrání harmonii v galaxii. Nejlepší výsledek kvízu byl oceněn nejvyšším titulem Velmistr Jedi. Studenti kromě uděleného titulu obdrželi drobné dary s tématikou Star Wars. Tři nejlepší dostali do dřeva vygravírované náušnice, přívěsky či klíčenky. Čtvrté a páté místo bylo oceněno aspoň náplastí s motivem Hvězdných válek. „Celý den měl být příjemným a nenuceným zpříjemněním běžného školního dne pro studenty i kantory,“ pochvaloval si Erben.

(hyš, tz)
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv gymnázia

 

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama