reklama 

Petříkovická ulice bude uzavřena pro dopravu. Čeká ji oprava, řidiče objížďka

19.5.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 3518
 • komentářů 6

Trutnov – Dopravní situace ve městě je náročná. Trutnov je zatížený odklonem dopravy do města kvůli rekonstrukci silnice v Náchodě. V pondělí přibude další zátěž. Bude totiž zahájena první etapa rekonstrukce Petříkovické ulice, která bude pro dopravu uzavřena, a řidiči budou muset využít objízdnou trasu.

Petříkovická ulice bude uzavřena pro dopravu. Čeká ji oprava, řidiče objížďka

Ta povede přes Bohuslavice, Suchovršice, Batňovice a dál po silnici třetí třídy na Velké Svatoňovice, Stárkov či Chvaleč. Vedení města i policie prosí řidiče o trpělivost. „Policisté se v této souvislosti zaměří na dodržování dopravního značení na objízdné trase,“ uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová, která také vyzvala řidiče i obyvatele na trase o trpělivost.

Starosta Ivana Adamec připouští, že rekonstrukce Petříkovické ulice přinese komplikace. „Rekonstrukce je ale potřeba. Měla by se opravit tak, aby tam projely výškové autobusy, nákladní auta, aby tam byly chodníky,“ prozradil.  Podle Martina Červíčka, náměstka hejtmana Královéhradeckého kraje, přijde oprava tohoto úseku zhruba na 20 milionů korun. „Na rekonstrukci je to velmi složitý kilometrový úsek. Silnice je ale důležitá kvůli spojení Trutnovska s Broumovskem,“ uvedl.

Rekonstrukce Petříkovické ulice omezí i linkovou autobusovou dopravu. V první etapě od 22. května do 15. června budou linky ze směru Adršpach ukončeny v Radvanicích či Chvalči. Dopravní obslužnost pak bude řešena přestupem na vlak. Stejně to bude vypadat i při druhé etapě v termínu od 16. června do 27. srpna.

Po dobu této etapy budou linky vedeny z křižovatky ulic Petříkovická a Lhotecká okolo odkaliště do ulice Debrnská.  Kompletní uzavření Petříkovické ulice bude působit komplikace i v městské veřejné dopravě. Přesný rozpis změn objízdných tras včetně a podrobnosti lze najít na webu trutnovské radnice.

TRUTNOV, POŘÍČÍ UL. PETŘÍKOVICKÁ

Rekonstrukce bude probíhat za úplné uzavírky od 22. května do 27. srpna

Kvůli absenci paralelních tras v silniční síti je objízdná trasa navržena z obce Jívka přes Malé Svatoňovice a Úpici do Trutnova a naopak.

Pro nákladní dopravu bude vymezena trasa Trutnov – Poříčí (I/14) – Úpice – Batňovice (III/3013) – Malé Svatoňovice – (III/3014) – Jívka (III/30119) – Stárkov (III/30118) – Horní Vernéřovice (II/301) – Radvanice (II/301) – Chvaleč (II/301).

Objízdná trasa pro nákladní vozidla ve směru od Chvalče (II/301) – Radvanice (II/301) – Jívka (III/30119 – přechází na MK) – Malé Svatoňovice – (III/3014) – Batňovice (III/3013) – Úpice – Trutnov – Poříčí (I/14).

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Ilustrační foto

Diskuse

20.5.2017 Dana Kuželová
Chtěla bych se zeptat, jestli mohou obyvatelé co bydlí v uzavřené části ulice tuto komunikaci použít k projetí autem, když není jiná možnost?
20.5.2017 Martin Stolár
Kvůli věčně rozkopanému Náchodu jezdí veškeré kamiony po I/14 z Náchoda přes Úpici do Trutnova. Kvůli rozkopané Petříkovické ulici v Trutnově opět veškerá nákladní doprava pojede po I/14 z Trutnova přes Batňovice dál na Stárkov... Co město hodlá dále nejlépe ihned rozkopat s objízdnou trasou z Trutnova po I/14 ??? Ještě toho tady asi jezdí málo, že ? Podle toho doprava nejen v Trutnově vypadá... Jak se město a kraj budou hlásit k opravě již dnes zničené I/14, po které díky uzavírkám jezdí veškerá doprava ??? (Silnice sice patří ŘSD, ale je v dezolátním stavu díky rozhodnutím kraje a měst o uzavírkách) Chápu, že opravovat se musí, ale svést dopravu z širého okolí na jedinou silnici je skvělý dárek pro lidi bydlící podél silnice.
20.5.2017 Martin Procházka
Letos je moznost zmeny. Je volebni rok.
21.5.2017 Jan Souček
No co jsem slyšel z úst pana Adamce je to prý státní zájem ehm tedy co dál......Z doslechu a z rozhovoru který poskytl nejmenovanému médiu,tak až prý skončí oprava Náchoda a klimatické podmínky dovolí ihned se opět roz.ebe polská ulice která už teď praská od středu čehož si bystrý nejn řidič všimne.A bude opět Trutnov kolabovat.Je fakt čas na změnu..pomůže to kdo ví?
22.5.2017 Ivana Hlávková
To, že se bude muset po ukončení opravy Náchoda a Petříkovické ulice v Trutnově, opravit silnice Náchodská a Polská v Trutnově, je úplně jasné, vzhledem k tomu, jak jsou tyto silnice zničené. Teď p. Adamec už druhý rok říká, že prosí trutnovské občany o shovívavost a trpělivost, ale co bude říkat příští rok, to nevím.
23.5.2017 Lenka Pilná
Co ti lidé co v ulici Petříkovická bydlí???

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama