reklama 

Řidiči pozor! Brzy začne rekonstrukce Petříkovické ulice, silnici čeká uzavírka

10.5.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 4202

Trutnov – Další dopravní komplikace už brzy čekají řidiče v Trutnově. Kvůli rekonstrukci, která bude rozdělena na dvě etapy, totiž dojde k úplné uzavírce silnice v Petříkovické ulici v Poříčí. První, zhruba pětisetmetrový úsek od Lhotecké ulice po konec Trutnova, začne 22. května a skončí 15. června, druhá etapa, která zahrnuje asi 600 metrů od Lhotecké ulice po křižovatku, bude zahájena 16. června a ukončena 27. srpna.

Řidiči pozor! Brzy začne rekonstrukce Petříkovické ulice, silnici čeká uzavírka

Objízdná trasa pro obě etapy bude obousměrná a povede po silnici Bohuslavice, Suchovršice, Úpice, Batňovice, dále Batňovice, Velké Svatoňovice, Malé Svatoňovice, Petrovice, Odolov, Jívka, Stárkov, Vápenka, Jívka, Radvanice, Chvaleč. Pro autobusy a dopravní obsluhu obcí Chvaleč, Radvanice a Lhota u Trutnova je pro druhou etapu uzavírky stanovena objízdná trasa od křižovatky ulic Petříkovická a Lhotecká okolo odkaliště po Debrnské ulici.

Uzavírka se dotkne provozu na linkách veřejné linkové autobusové dopravy. Po dobu této etapy budou tři linky ukončeny ze směru Adršpach v Radvanicích případně Chvalči. Dopravní obslužnost bude řešena přestupem v zastávce Radvanice, železniční stanice na vlakovou dopravu, která bude v úseku Trutnov, hlavní nádraží – Radvanice posílena.

V době druhé etapy rekonstrukce budou autobusové linky 690140, 690106 a 690107 vedeny stejně jako místní doprava z křižovatky ulic Petříkovická a Lhotecká okolo odkaliště do ulice Debrnská a Debrnného.  Trasa přes odkaliště bude zhotovitelem před zahájením stavby připravena na provoz autobusů.

Po dobu této etapy nebudou uvedenými linkami obslouženy zastávky Trutnov, Poříčí, Elektrokov, Trutnov, Poříčí, škola, Trutnov, Poříčí, rozcestí EPO. Vybrané spoje po dobu uzavírky zastaví na zastávkách Trutnov, Poříčí, nádraží Střed a Trutnov, hospodářské družstvo. Se souhlasem města bylo s dopravcem dohodnuto, že od 16. června do 27. srpna bude provoz autobusových spojů zajíždějících do Lhoty ukončen na zastávce Poříčí, náměstí, případně Poříčí, Porfix, a provoz do Lhoty bude zajištěn mikrobusy po provizorní panelové komunikaci.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama